Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ivo Linna rääkis intervjuus Õhtulehele, et ta ei viibinud Balti keti ajal Eestis, vaid oli ansambliga Rock Hotel Ameerikas kontserttuuril.

"Olime seal seetõttu, et vennad Heikki ja Hendrik Leesment – väga kõvad Eesti asja ajajad kohapeal – juhtusid meid 1988. aastal mitmel puhul kuulama. Kuna 1989. aastal toimusid Los Angeleses Lääneranniku Eesti Päevad, kutsusid nad meid sinna esinema."


"Meil õnnestus näha Balti ketti teleuudisena ühest Ameerika kanalist. Tollal olid Eesti ja Baltikumi asjad väga akuutsed ja põletavad. Andsime kohapeal mitmeid intervjuusid ning rääkisime, kuidas vabadusvõitlus käib," meenutab Linna.


"Tavaliste ameeriklaste ja ka kodumaast väga kaugel ja kaua eemal olnud eestlaste jaoks oli see midagi täiesti pöörast – kuidas kolme riigi inimesed võtavad kätest kinni ja moodustavad Balti keti. Nii et tegelikult oli see natukene sensatsiooniline ka seal maal," ütles Ivo Linna.


Õhtulehes meenutavad tuntud inimesed omi kogemusi ja mälestusi Balti Ketist 30 aastat tagasi.

 

VES/ÕL

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo