Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6692

4. augustil lahkus ootamatult, vaid 66-aastaselt Eesti üks tuntumaid klaasikunstnikke Ivo Lill.

"Nii kurb on teile teada anda, et lahkunud on suurepärane klaasikunstnik Ivo Lill (24.06.1953-4.08.2019). Ta jõudis meid rõõmustada oma alati värske loomingu ja erksa loomuga pikalt ja palju. Seda kurvem on teada, et vaid viiv ja see tee on saanud otsa. Aga mälestused temast ja looming jäävad ning kõnelevad edasi," teatas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum Facebookis.


Lill lõpetas 1985. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunsti erialala ja tegutsenud vabakunstnikuna.


Oma loomingus on ta tegelnud palju optiliste objektidega, mille lailihvi tehnikas teostatud välispind avab selle sisemaastiku tuues esile klaasi sisemise struktuuri. Ta kasutas oma töödes söövitatud, lihvitud ja poleeritud lehtklaasi.


Ivo Lill on mitmete mainekate kunstiauhindade laureaat. 2013. aastast valiti Ivo Lill Venemaa Kunstide Akadeemia auliikmeks.


Tema töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kõrval Corningi klaasimuuseumis (USA), Frauenau klaasimuuseumi (Saksamaa), Deutsches Museumi (München), Ebeldofti klaasimuuseumi (Taani) ja mitmetes teistes kollektsioonides.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo