Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peipsi läänerannikul lõpeb sel nädalal Eestit ja Lätit ühendava uue matkaraja testimine. Eesti ja Läti pealinnasid ühendava Metsaraja-nimelise teekonna kogupikkuseks tuleb üle 1100 kilomeetri.

Paarikümne-kolmekümnekilomeetriste päevatee lõikudena kulgev eelkõige jalgsimatkaks mõeldud Metsaraja-nimeline matkarada peaks valmima ehk viidad ja tugimaterjali saama 2021. aastaks, vahendasid ERR uudised.


"Jalgsi matkamine on muutumas aina populaarsemaks, sest see on väga demokraatlik matkavorm. Kui te tahate läbida jalgrada, siis pole teil midagi erilist vaja. Üksnes sobivat riietust kaitseks vihma eest. Siin rajal pole ka mägesid ning pole vaja erilisi mägijalatseid, jalas võivad olla harilikud jalanõud," rääkis matkaraja inspekteerija Juris Smalinskis.


Praegu testitav matkarada kulgeb Riiast mööda Peipsi läänekallast ja Eestimaa põhjarannikut Tallinna. Seal ta saab kokku olemasoleva matkarajaga, mis läheb Tallinnast läbi Riia Läti ja Leedu piirini.


Mööda Peipsi kallast koos lätlase Juris Smalinskisega tosina päeva jooksul rohkem kui veerandtuhat kilomeetrit matkarada inspekteeriva Kadi Ploomi arvates ongi just käimasolev viljakuu parim aeg selle raja läbimiseks.


"Me eile just Jurisega arutasime, et august on ilmselgelt kõige parem aeg. Meil on palju metsikuid õunapuid, kust saab õunu kogu aeg. Lisaks on marjad, seened - kõik asjad on olemas. August on selline viljade aeg ja siis ka kõige ilusam ja põnevam. Ja liblikad. Superilus," ütles MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kadi Ploom.


Septembris jätkub Metsaraja matkaraja testimine Eesti põhjakaldal. Kaugemaks eesmärgiks on koostöös leedulastega Metsaraja liitmine Hollandist algava jalgsimatka rajaga E11, mis praegu lõpeb Poola ja Leedu piiril.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo