Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pentagon võtab president Donald Trumpi Mehhiko piirimüüri ehitamiseks raha ära muu hulgas ehitusprojektidelt Euroopas, mis on mõeldud liitlaste aitamiseks Venemaa vastu, kirjutab ajaleht Washington Post.

Üksikasjad 127 sõjalise ehitusprojekti kohta, mis kaotavad finantseeringu, et vabastada kuni 3,6 miljardit dollarit müüri ehitamiseks USA-Mehhiko piirile, avalikustas USA kaitseministeerium 4. septembril. Nimekirjas on projektid 23 osariigis, kolmel USA territooriumil ja 20 riigis.


Venemaa rünnaku vastasel heidutamisel abi pakkuvatelt projektidelt liitlasriikides Euroopas võetakse ära umbes 770 miljonit dollarit, teatab Washington Post.


Ametlikult ütleb Pentagon, et need projektid on edasi lükatud, aga et neid saaks tulevikus jätkata, peab kongress neile uuesti raha eraldama. Vabariiklaste juhitud senat on nõustunud seda tegema, aga demokraatide juhitud esindajatekoda mitte.


Kui kongress keeldub ehitusprojekte finantseerimast, jäävad need põhimõtteliselt ilma rahata.


Washington Post mainib rahata jäänud projektide hulgas ka erivägede ja nende väljaõppe jaoks mõeldud objekti Eestis. Nimelt pidi USA Eesti kaitseministeeriumi teatel ehitama Eestisse tänavu spetsiifilise baasi ehk ühise treening- ja majutuskeskuse nii Eesti kui USA eriüksuslastele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo