Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Umbusalduse avaldamine peaminister Jüri Ratasele kukkus 30. augustil toimunud erakorralisel riigikogu istungil läbi. Umbusalduse avaldamise poolt hääletas 40 ning vastu 55 saadikut. Umbusalduse algatanud reformierakond ei saanud kokku isegi kõiki opositsiooni hääli.

Päev algas peaminister Jüri Ratase toetuseks riigikogu ette kogunenud mitmesaja inimese meeleavaldusega. Sõna võttis ka Jüri Ratas ise, kes tänas inimesi toetuse eest. Siseminister Martin Helme nimetas Eesti meediat opositsiooni paramilitaarseks tiivaks. "Meil on kaks paralleelset maailma. Üks on päris maailm, milles elavad valitsus ja kõik teie, teine on on roosa mull, milles elavad opositsioon ja nende paramilitaarne tiib, Eesti meedia," lausus Martin Helme.


Riigikogu saalis esines kõigepealt kõnega Reformierakonna esimees Kaja Kallas, kes ütles, et Jüri Ratas pole suutnud tagada väärikat valitsemist. Väite kinnituseks tegi ta ülevaate rahvusvahelises meedias toodud hinnangutest, kuidas Eesti selle valitsuse ajal paistab.


Peaminister Jüri Ratas põhjendas oma tegevust valitsusjuhina: „Poliitiku ja peaministrina on minu jaoks alati olnud oluline, et suudaksime Eestit ühendada, ühiskonna lõhesid tasandada ning suurendada meie kõigi vahelist sidet. Pikkade aastate jooksul on meie ühiskonnas tekkinud ja püsinud mitmed vastuolud, seda meie kõige parematest soovidest hoolimata. Seepärast olen öelnud, et peaminister peab olema peaminister kõigile Eestimaa inimestele, mitte ainult oma toetajatele või valijatele.“


Ratas tõrjus väited, et Eestil pole toimivat valitsust ja esitas vastuvõetud otsuseid.


„Näiteks leppisime kokku vajalikud investeeringud, et parandada rahvusraamatukogu ja rahvusarhiivi töötingimusi ning alustada Eesti Rahvusringhäälingule uue maja ehitamisega. Samuti otsustasime panustada Politsei- ja Piirivalveameti piirkondlike hoonete kaasajastamisse ning Päästeameti komandode renoveerimisse. Lisaks suunasime vahendeid riigimajade rajamisse meie maakonnakeskustesse, et tuua kohalikele elanikele pakutavad teenused mugavalt ühe katuse alla,“ ütles Ratas. Ta lisas veel mitmed näited valitsuse vastuvõetud otsuste kohta, mida pidas kaalukateks.


Opositsioonil (reformierakond ja sotsid) on riigikogus 44 kohta, võimuliidu saadikutel on hääli kokku 56 – Keskerakonnal 26, Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE) 19, Isamaal 12.

 

VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo