Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Augustis läbis Tallinna Lennujaama enam kui 325  000 reisijat, mis on 6,4 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Suurim vedaja airBaltic teenindas augustis 23 protsenti reisijatest.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on reisijate arv kasvanud praktiliselt kõikidesse sihtkohtadesse, kõige enam kasvas reisijate arv Stockholmi, Londonisse, Berliini ja Riiga.


"Need linnad on ka kõige tihedama liikluse, aga ka tihedama lennufirmade vahelise konkurentsiga sihtkohad, mille kasv on paljuski stimuleeritud odavatest piletihindadest. Neil turgudel on näha ülekuumenemist, mistõttu võib prognoosida, et talvehooajal neid sihtkohti teenindavate lennufirmade arv väheneb," rääkis Pärgmäe.


Tartu Lennujaama reisijate arv kasvas võrreldes eelmise aastaga 34 protsenti ehk 722 inimese võrra, ulatudes augustis 2725 lennureisijani.


"Eriti on põhjust rõõmustamiseks Tartu lennujaama tulemuste üle, kus on tunda, et nõudlus on jõudnud järgi pakkumisele ning Tartu-Helsingi liin on tartlaste reisiplaanidesse lõpuks sisse võetud," sõnas Pärgmäe.


Augustis toimusid otselennud kokku 35 regulaarliinil, millele lisandus 15 tellimuslendude sihtkohta. Suur osa regulaarliiklusest on jaotunud peamiste sõlmjaamade nagu Helsingi, Riia, Frankfurdi ja Stockholmi vahel. Tellimuslendudest on hooajale omaselt populaarseimad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka kuurordid.


Suurim vedaja airBaltic teenindas augustis 23 protsenti reisijatest, Nordica 14 protsenti ja Ryanair 10 protsenti. Odavlennufirmadega lendas kokku viiendik kõigist reisijatest.


Regulaarlendude keskmine täituvus oli 80 protsenti, mullu oli täituvus samal ajal 76 protsenti.


"Need näitajad on hea indikatsioon inimeste reisihuvist, mille jätkumist loodame ka sügishooajal, kui puhkusereisijate osakaal väheKlammeri ettevõtetes haritakse kokku 3800 ha maad, töötajaid on ligi 70. Just oma töötajate hoidmiseks on firma neile pakkunud tühjaks jäänud talumaju, vormistades need notariaalselt inimeste nimele.

 

Osal hoonetel on ettevõte ka aknad ette pannud ja katuseid parandanud.neb ja ärireisijate arv suureneb," lisas Eero Pärgmäe.

 

VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo