Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

742143

26. ja 27. oktoobril põhiliselt Lõuna-Eestit laastanud torm jättis elektrita terve Võru linna ja Võrumaa, Võrus katkes ka veevarustus ning linnavalitsuses kogunes kriisikomisjon. Enne südaööd õnnestus elektrivarustus taastada.

Tormituule tõttu lülitus Eleringi Võru alajaamas välja mitu elektriliini ning kogu linn jäi elektrivarustuseta.


Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi rääkis ERR-i raadiouudistele, et Võru alajaama juhtimishoone plekk-katus lendas alajaama mõlemale sektsioonile ja kogu alajaam oli lühises, millest lähtuvalt katkes elektrivarustus kogu Võru linnas.


Tormis sai ka inimene viga. Nimelt jäi Räpinas puu alla vanem mees, kes hiljem haiglaravil suri.


Ulatusliku elektrikatkestuse tõttu oli Lõuna-Eestis maas ka Riigivõrk, mis pakub internetti riigiasutustele ning kohalike omavalitsustele. Andmeside oli häiritud või maas ligikaudu 30 kohas. Piiriületus oli mõned tunnid  häiritud Luhamaa piiripunktis. Öösel puudus andmeside Lõuna-Eesti Haiglas ning järgmisel päevalgi veel  puudus internet mitmes Võrumaa ja Põlvamaa koolis ja kohalikus omavalituses.


Lõuna-Eesti mitmed maanteed olid täis murdunud puid.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo