Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jaapani pangandushiid SoftBank pidas Eesti transpordiettevõttega Bolt läbirääkimisi ettevõttesse investeerimiseks. SoftBanki IT-firmadesse investeerival fondil on osalused maailma tuntumates ettevõtetes, sealhulgas ka Bolti osanikus Didis.

"Didi on üks meie investoreist, seega meil on olnud mõningaid läbirääkimisi [SoftBankiga]," ütles Bolti kaasasutaja ja juht Markus Villig Web Summitil, kirjutab väljaanne Sifted.


Bolt kinnitas, et läbirääkimisi on peetud, kuid need ei ole praeguseks kuhugi jõudnud. "Bolt on minevikus tõepoolest Softbankiga läbirääkimisi pidanud, aga hetkel ei pea," ütles Bolti kommunikatsioonijuht Karin Kase. "Kiiresti kasvava ettevõttena suhtleb Bolt pidevalt erinevate võimalike investoritega. Paraku ei saa me investorläbirääkimiste sisu avalikult kommenteerida."


Jaapani SoftBanki Vision Fund on investeerinud mitmetesse tuntud IT-firmadesse. Muu hulgas kuulub fondile osalus Hiina transpordifirmas Didi Chuxing, transpordifirmas Uber, e-poes Alibaba, ja paljudes teistes. Ka oli SoftBank suurinvestoriks kinnisvara idufirmas WeWork, mille väärtuseks hinnati aasta alguses ligi 50 miljardit dollarit, mis on praeguseks sulanud sisuliselt olematuks.


Eesti päritolu transporditeenuse ettevõte Bolt, mis varem kandis nime Taxify, on kuuel korral kaasanud kapitali kokku 244 miljonit eurot. Ettevõte tegutseb üle maailma, kuid peamiselt Euroopas ja Aafrikas.

 

Ettevõtte omanike hulgas on Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital ja Transferwise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus.


Bolt on Eesti äriregistris ja selle juriidilise keha nimi on Bolt Technology OÜ. Ettevõtte möödunud aasta majandusaasta aruande alusel teenis ettevõte 79,7 miljoni euro suuruse käibe juures 60,6 miljonit eurot kahjumit.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo