Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kuigi Soome eelmine, Juha Sipilä valitsus otsustas osaleda Balti riike läbiva kiirraudtee Rail Baltica projektis ning anti lootust Helsingi-Tallinna tunneli ehituseks, siis uus Antti Rinne valitsus otsustas Soome osalemise Rail Balticas üldse peatada, tunneli plaani peetakse ebarealistlikuks ning selle asemel tegeletakse rohkem Soome enda raudteeprojektidega.

Soome jätab omale Rail Balticaga tegelevas firmas RB Rail vaatleja staatuse. Soome lahkumise põhjuseks oli teadaolevalt ettevõtte kohta tehtud analüüs, vahendab Ulkopolitiikka.fi.


Analüüs tõestas juba levinud argumente: projektis osalejad pole selles kindlad ning otsused on takerdunud. Oktoobri lõpus teatas RB Raili uus soomlasest juht Timo Riihimäki, et paneb aasta lõpus ameti maha. Riigimäki väitel on põhjused isiklikud, aga teadaolevalt on põhjused samad, mis eelmise juhi Baiba Rubesa puhul: juht ei saa tegutseda, kui omanikud ei suuda teha otsuseid ega pole endas kindlad.


Rail Baltica kulgeb nüüd täielikus udus. Veel pole kindel ELi rahastuse pool, sest Euroopa Liidu eelarvet tõmmatakse kokku seoses Brexitiga. Samuti pole teada, kes hakkab järgmisel aastal ettevõtet juhtima.


Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Juha Parantainen räägib ühtlasi, et Rail Baltica saab hakkama ka ilma Tallinna-Helsingi tunnelita, aga tunnelil seevastu pole mõtet ilma raudteeta.

 

Seetõttu märgivad asjatundjad, et Peter Vesterbacka propageeritav Tallinna-Helsingi FinEst Bay tunneli projekt pole realistlik.

 

Sellele vaatamata tahab Peter Vesterbacka tunneli valmis ehitada juba 2024. aastaks ehk kaks aastat enne arvatavat kiirraudtee valmimist.

 

eestinen.fi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo