Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Teisipäeval, 12. novembril  selgus kolmas, seni veel otsustamisel olnud 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. Vastavalt reeglitele tuleb see linn Austriast, kus võitjaks ostus väikelinn Bad Ischl. Lisaks on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinnad Tartu ning Norra linn Bodø.

Euroopa Komisjoni otsuse järgi saavad 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit kanda kolm linna. 14 000 elanikuga Bad Ischl asub Austria põhjaosas Salzburgi lähedal. Euroopa Liidu väliste riikide seast langes liisk Norra linnale Bodøle, mis asub teisel pool põhjapolaarjoont – kaugemal põhjas kui ükski teine varasem Euroopa kultuuripealinn. Eestist osutus sõltumatu ekspertkomisjoni otsusel valituks Tartu.


"Väga põnev, et kõik kolm 2024. aasta kultuuripealinna on pigem väiksemad linnad, mitte pealinnad või juba teada-tuntud kultuurikeskused. See kinnitab, et ainuüksi linna suurus ei sea piire, kui välja pakutud kontseptsioon on veenev," teatas kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Kadri Jauram.
Kultuuripealinna Tartu juhtmõte 2024. aastaks on "Ellujäämise kunstid".


"See idee koondab tabavalt paljusid küsimusi, mida me üha enam endale esitame. Olgu see säästev areng, loodushoid, haridus ja innovatsioon, vaimne tervis või põlvkondade side – kaasamõtlemist ja tõlgendamisruumi on siin kogu Euroopale. On väga uhke, et just Eesti on tänu kultuuripealinnale Tartule nende arutelude eestvedaja," lisas Jauram.


Enne 2024. aastat jälgib Euroopa Komisjon kultuuripealinnade ettevalmistusi ning vajadusel antakse soovitusi. Kui kõik sujub plaanipäraselt, määrab Euroopa Komisjon kultuuripealinnale poolteise miljoni euro suuruse Melina Mercouri auhinna. Eesti riik toetab Tartu kultuuripealinna programmi samaväärselt kohaliku omavalitsuse toetuse ja teiste finantsallikatega kuni 10 miljoni euro ulatuses.

 

VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo