Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4909493o

20. novembril toimunud NATO välisministrite kohtumisel Brüsselis kinnitas välisminister Urmas Reinsalu, et allianss on suutnud viimaste aastatega panustada kaitsekuludesse rohkem kui iial varem, kuid kollektiivkaitse tagamiseks ja moodsate ohtude tõrjumiseks tuleb NATO-l mitte piirduda saavutatuga, vaid tõsta ambitsiooni.

„NATO on jätkuvalt tähtsaim nurgakivi Eesti, Põhja-Ameerika ja Euroopa julgeolekule. NATO liidrite kohtumisel Londonis on oluline anda selge sõnum liitlaste pühendumisest artikkel viiele,“ sõnas välisminister Reinsalu ja lisas, et Eesti peab eriti oluliseks NATO tegevusi kaitse- ja heidutushoiaku edasisel arendamisel.


Reinsalu sõnul on tervitatav liitlaste otsustavus liikuda edasi õiglase koormajagamisega. „Muidugi peavad liitlased enda võetud lubadused ellu viima, president Trumpi positiivne surve on tegelikult pannud asjad õiges suunas liikuma.

 

Kulutused kaitsele on pikaajaline investeering, mitte koorem,“ ütles ta. 2019. aastal on Eesti planeeritud kaitsekuluks 2,11%.


Kohtumise teises osas, mis kestis hilisõhtuni, arutasid NATO välisministrid Venemaa-suunalist poliitikat, relvastuskontrolli meetmeid ja Hiina esiletõusu.


„NATO peab olema globaalsest olukorrast teadlik, aga organisatsiooni fookus peab jääma Euro-Atlandi alale,“ sõnas välisminister.

 

Tema sõnul näitab NATO läbiv toetus Gruusiale ja Ukrainale vastukaaluna Venemaa agressioonile alliansi meelekindlust ja pühendumust väärtustel põhinevale rahvusvahelisele korrale.

 

Seejuures mainis ta hea näitena NATO riikide Põhja-Atlandi Nõukogu alaliste esindajate hiljutisi visiite mõlemasse partnerriiki.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo