Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ENA 2

President Kersti Kaljulaid osales 14. novembril Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike kooli ÉNA omanimelise kursuse lõpuaktusel, kus rääkis Prantsusmaa tippjuhtidele vajadustest mõtestada ümber riikide ja nende kodaniku suhe globaalses digiühiskonnas.

„Meie ühiskonnad on üle elanud digivapustuse, kuid me ei ole suutnud uue reaalsusega veel kohaneda ja see töö jääb meie lastele,“ rääkis riigipea, rõhutades riigi ja inimese vahelise sotsiaalse suhte ümbermõtestamise vajadust.

 

„Peame kiirelt mõtlema välja uue ühiskondliku lepingu riigi ja kodaniku vahel, kus riigid võtavad endale kohustuse jätkata oma kodanikele teenuste pakkumist kõikjal, kus nad töötavad ja elavad. Kodanikud saavad vastutasuks riigi ressurssidesse panustada vastavalt oma sissetulekule, olenemata sellest, kust see pärineb,“ selgitas president. Ilma sellise uue mudelita, mis oleks võimeline inimestele pakkuma neile harjumuspärast turvavõrku üle ilma, kannatab kogu ühiskond.

 

„Sissetulekute erinevusi on raske kanda, kui sellised põhiteenused nagu haridus ja tervishoid enam kõigile kättesaadavad pole. Sotsiaalne liikuvus sureb. Lisaks juhtub see kõik üliolulisel ajal, kui vajame ressursse, et aidata meie ühiskonna kõige haavatavamaid kohaneda toimuvate muudatustega,“ rõhutas Vabariigi President.


Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike kool ÉNA (École Nationale d'Administration) on kasvulavaks suuremale osale Prantsusmaa valitsusjuhtidest ja Eesti riigipea on 14. novembril  lõpetanud kursuse patroon. Varem on kursuse patroonideks olnud näiteks EL-i Brexiti läbirääkija Michel Barnier, endine Euroopa Ülemkogu president Herman van Rompuy, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ning Prantsusmaa endine president Valery Giscard d’Estaing.


President Kaljulaid käis töövisiidil Pariisis, kus osales president Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil ja kõneles UNESCO peakonverentsil ning e-valitsemist puudutaval GovTech tippkohtumisel.


President Kaljulaidi kõnet Prantsusmaa kõrgemate riigiametnike koolis ÉNA saab täismahus lugeda presidendi kodulehelt president.ee .


VPKantselei tekst ja foto

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo