Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2019111

Riigikantselei ja Rahvusarhiiv esitlesid 18. novembril Tartus Eesti Üliõpilaste seltsi majas Krista Aru kirjutatud monograafiat Jaan Tõnissonist. Kaheköiteline raamat „Jaan Tõnisson – rahvajuht ja riigivanem“ annab põhjaliku ja kronoloogilise ülevaate neljakordse Eesti valitsusjuhi elukäigust.

„Tõnisson oli rahva juht ja riigimees“, tõdes esitlusel raamatu autor Krista Aru. „Ta oli üks Eesti omariikluse loojaid ja hoidjaid, kõigutamatu oma usus demokraatia jõudu ka sise- ja välispoliitiliselt keerulistel aegadel.“


Monograafia anti välja Riigikantselei stipendiumi „Eesti riigijuhid 1918–1940/1944“ toel ning avaldati Rahvusarhiivi asutatud riigimeeste elulugude sarjas.


„Just täna saja aasta eest asus Jaan Tõnisson oma tähtsaimasse poliitilisse ametisse Eesti Vabariigis, temast sai Eesti peaminister ja riigipea. Seda on väga sobiv tähistada kapitaalse monograafia ilmumisega,“ sõnas EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho ning tänas Riigikantselei poolt Rahvusarhiivi hea koostöö eest raamatusarja väljaandmisel.


Varem on riigimeeste elulugude sarjas ilmunud Jüri Andi monograafia August Reist (2012), Indrek Paavle monograafia Otti Tiefist (2014) ning Toomas Karjahärmi ja Ago Pajuri monograafia Konstantin Pätsist (2018). Järgmisena ilmub sarjas Priit Rohtmetsa teos Friedrich Akelist.


Stipendiumi „Eesti riigijuhid 1918–1940/1944“ asutas riigikantselei 2007. aastal. Krista Aru pälvis stipendiumi 2013. aastal.


Raamatut on võimalik osta Rahvusarhiivi veebipoest http://www.ra.ee/vau/index.php/et/shop.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo