Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kolmapäeval, 20. novembril närisid rotid Harjumaal läbi maa-aluse kaabli, mistõttu tunde ei toiminud riigiportaal eesti.ee ja teised Riigi infosüsteemi ameti (RIA) teenused, samuti ei saanud väljastada digiretsepte.

RIA pressiesindaja Seiko Kuik ütles, et pärastlõunal kella 16.30 paiku sai RIA teada, et Harjumaal paikneva maa-aluse riigivõrgu kaabli töös on häired. Kohapeal selgus, et rotid olid kaablit tugevalt kahjustanud. Hiljem selgus, et läbi oli järatud koguni 300 meetrit fiiberoptilist kaablit.  Kuik lisas, et rottide rünnakus pole midagi väga enneolematut, närilistega peavad rinda pistma kõik Eesti telekomifirmad.


Kahjustuse ulatuse tõttu alustati kohe kaabli parandustöödega, et vältida hilisemat suuremat kahju.


Parandustööde tõttu oli häiritud eesti.ee portaali töö. RIA ja haigekassa teenused, sealhulgas digiretseptide väljastamine taastusid õhtul kella kaheksa ajal. Riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et tekkinud olukord on küll lubamatu, kuid taoliste juhtumite eest pole riigivõrk täielikult kaitstud.


"Kuna kaabel oli tugevalt kahjustatud, siis pidime asuma seda kohe parandama, sest vastasel juhul oleks hilisem kahju palju suurem. Vabandame kõigi ebamugavuste pärast ja pingutame, et teenused täies ulatuses kiiresti taastada."


Riigivõrk loob järjest rohkem paralleelseid andmesideühendusi, et hoida ära sarnased katkestused. Plovits lisas, et tavaolukorras annab RIA erakorralistest hooldustöödest aegsasti teada, kuid kolmapäevane juhtum vajas kohest reageerimist.


Kui katkestuse tõttu pole võimalik elutähtsaid ravimeid digiretseptiga osta, siis soovitab haigekassa pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ehk EMO-sse.

 

ID-kaardi ja mobiil-ID töös katkestusi ei olnud.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo