Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni 27. sünnipäeva pidulikul galal pälvis aasta naine 2019 tiitli HANZA Mechanics Tartu ja Narva tehaseid juhtiv Emöke Sogenbits. Aastate naise tiitel läks kunstnik Anu Rauale.

„Organisatsiooni juhtimist võib võrrelda perekonnaeluga — sa pead armastama seda, mida sa teed, kellega sa seda tööd teed ja arvestama ka teiste huvidega. Kuid see ei tähenda, et alati on kerge, ajad on alati rõõmsad ja kõigile võib kõike lubada,“ sõnas aasta naine 2019 Emöke Sogenbits ja lisas: „Vabadus ja vastutus peavad olema tasakaalus. Naised üldiselt ei karda luua perekonda ja vastutada selle tasakaalu eest — miks peaks nad siis kartma juhtida suuremaid või väiksemaid organisatsioone?“


Aastate naine Anu Raud on eelkõige tänulik — tänulik Jumalale, oma emale ja isale antud võimaluse eest siin imelises ilmas elada. „Tänan teid, kellele minu mõttelaad ja elusuund korda läheb. Minu enda imetlus ja tänu kuulub naistele, kes on üles kasvatanud lapsi. Erilise mõttejõuga elan kaasa neile, kelle peres on haigeid lapsi. Jõudu ja paranemist!“ Anu Raud jätkas: „Saatus on minu osaks andnud tegeleda tudengitega – rõõmsate, kirgaste ja juba suureks kasvatatud lastega. Olen rõõmus võimaluse eest elada maal ja elada talus, sest minu silmis on talu eestlase vääriselupaik. Kuna see mulle endale nii palju pakub, püüan maal olemise võimalust pakkuda ka oma õpilastele ja üleüldse loomerahvale. Esivanemate pärand, maad ja metsad, loodus ja loomad — selle kõige keskel luua ja vaipu kududa on imeline.“


Aasta noore naisettevõtja tiitli pälvinud Mari-Liis Lind asutas poolteist aastat tagasi koos jaapanlasest investoriga laste loovuskiirendi Vivita. „On suur au ja rõõm olla nomineeritud aasta noore naisettevõtja tiitlile. See on oluline ja armas kinnitus sellele, et südamega tehtud töö infotehnoloogiavaldkonna populariseerimisel naiste ja noorte seas on väärtus, mida märgatakse ja tunnustatakse,“ sõnas ta. Aasta noore naisettevõtja tiitlile kandideeris muuhulgas ka New Yorgi moeloojate ühenduse preemiaga pärjatud moebrändi Yufash looja Kadri Klampe.


Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (BPW Estonia) kutsel võisid aasta naise kandidaate esitada kõik  organisatsioonid, ettevõtted ja ka üksikisikud.


Ettepanekute põhjal valis võrgustiku juhatus välja kolm nominenti: Margo Orupõld (MTÜ Pärnu Naiste Tugikeskus juht, MTÜ Saaremaa Naiste Tugikeskus juht, ETNA mikrokrediidi laenugruppide eestvedaja ja OÜ Mopaalia juhatuse esimees) ja Triin Noorkõiv (MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool tegevjuht, Noored Kooli eestvedaja, Tagasi kooli projekti osaline ja SA Kiusamisvaba Kool nõukogu liige) ja Emöke Sogenbits.

 

Aasta noore naisettevõtja tiitlile kandideerisid Pille Lengi (looduskosmeetika ja nahahooldussarja Tilk! looja ja arendaja), Kadri Klampe (New Yorgi moeloojate ühenduse preemiaga pärjatud moebrändi Yufash looja), Lilli Jahilo (omanimelise moebrändi looja ja 2016. aasta Tallinn Fashion Weeki Kuldnõela moeauhinna omanik) ja Mari-Liis Lind.

 

VES/delfi.ee

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo