Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

nasr4046

 

Hiite Maja sihtasutus
22. novembril 2019
Rahvusvahelise hiite kuvavõistluse 1000 euro suuruse peaauhinna võitis  Aleksei Nasõrovi  foto Marimaal toimunud ühispalvusest.

Lummaval ja ajatuna tunduval must-valgel kuval (foto üleval) on näha hiiemetsas põlvitavaid ja seisvaid inimesi. Võidupilt jäädvustati soome-ugri tänavuses kultuuripealinnas Marimaal Mokri rajooni Untšo (vn k Šorunža) küla Mer Oto hiies sügispalvuse ajal. Autor Aleksei Nasõrov töötab Venemaa uudisteportaali RIA fotokorrespondendina. Võidupilti kommenteerides sõnas ta, et looduslikke pühapaiku pildistades on vaja vaadata neid südame ja hingega.


Võistluse hõimurahvaste auhinna (300 eurot) võitis 9-aastane Juliana Salieva, kes osales tänavu koos emaga Baškorstani Kombojali (vene k. Jambaevo) külas elavate maride ühispalvusel Mer Küsoto hiies. Pildil on jäädvustatud vahetu hetk peale ühispalvust, kus mõned inimesed ootavad järjekorras, et kõnetada pühapuud isiklike palvetega.

 

Kuni 16-aastaste laste ja noorte auhinna (200 eurot) pälvis Valjala Põhikooli 5. klassi õpilane Sofia-Margaret Vaiksaar, kelle võidupildil on jäädvustatud Valjala Rambamäe püha kivi. Pildile lisab väärtust see, et jäädvustatud paik ei ole kaitse all ning selle külastamine ja pildistamine hoiab kivi unustusehõlma vajumast.

 

Kuvavõistluse eriauhinnad määrati teemades „Hiis“, „Looduskaitse pühapaigas“, „Virumaa pühapaik“, „Hiie valu“, „Tervis“ jt. Kokku anti välja 18 auhinda, millest 12 said Eesti ja 6 välismaal elavad autorid. Kõigi võidupiltidega saab tutvuda siin:

 

https://www.maavald.ee/hiis/yld/dokumendid/5135


Võistluse hindamiskogusse kuulusid loodusfotograaf Arne Ader, kunstnik Epp Margna, ajakirjanik Helen Arusoo ning fennougrist Patrick Juho-Ville O'Rourke. Võistluse eesmärk on põliste looduslike pühapaikade kui inimkonna vanimate looduskaitsealade jäädvustamine ja väärtustamine.

 

Rahvusvaheline Hiite kuvavõistlus toimus tänavu 12. korda. Võistlusest võttis osa üle 200 autori vanuses 9-67 aastat. Saabus 777 fotot, millest 550 osutusid sisuliselt sobivaks. Fotod on jäädvustatud 20 riigis ja enam kui 40 rahva pühapaikades. Esindatud on ka 12 soome-ugri rahva pühapaigad. Võistlusele saadetud kuvadest 321 on tehtud Eestis ja neil on jäädvustatud pühapaiku kõigist 15 maakonnast.

 

Võistluse paremikku tutvustatakse ja võitjaid autasustatakse Hiie väe tunnustamise sündmusel, mis toimub 30.11.19 kl 13-16 Tartus Kreutzwaldi 1a Eesti Maaülikooli aulas. Samas tunnustatakse hiiesõbralikke tegusid ja kuulutatakse välja aasta Hiie sõber. Kõik huvilised on teretulnud, sissepääs tasuta.

 

Hiite kuvavõistluse korraldaja on Hiite Maja sihtasutus. Toetajad ja abilised: Eesti Kultuurkapital, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võru Instituut, Kehrwieder, Roheliste Rattaretked, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Looduse Aasta Foto, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool, Tihuse hobuturismi talu, Mooska talu, Alar Krautmani Terviseakadeemia, Tagavälja talu, Viru Folk, Siniallika Trahter, Eesti Paberi- ja Trükimuuseum, meestelaulu selts LüüTürr, Eesti torupillimängijad, Maavalla Koda, vabatahtlike koostööring Hiiepaik ning MTÜ Põline Pere.

 

Võistluse lehekülg asub siin:
https://www.maavald.ee/kuvavoistlus-2019

 

Lugupidamisega

 

Ahto Kaasik
Hiite Maja SA juhataja
56686892

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo