Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Bouteneff

Peter Bouteneff (keskel) koos tütar Elizabeth’i ja Arvo Pärdiga. Foto: Birgit Püve

Eelmisel nädalal resideerus Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses New Yorgis asuva Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminari professor Peter Bouteneff, kes andis 30. novembril keskuses avaliku loengu teemal “Muusika kui tõlge: liikumine tekstist retseptsioonini Arvo Pärdi muusikas”.


Peter Bouteneff on Arvo Pärdi keskuse loomenõukogu liige ning lähedane koostööpartner. Ta on New Yorgis tegutseva Arvo Pärt Project üks algatajaid ja eestvedajaid, mille raames toimusid 2014. aastal Pärdi autorikontserdid Washingtonis ja New Yorgis Carnegie Hallis, esinejateks Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel ning Yxus Ensemble.

 

Samal aastal andis Püha Vladimiri Seminar Arvo Pärdile audoktori tiitli. 2017. aastal oli Peter Bouteneff New Yorgis toimunud konverentsi “Arvo Pärt: Sounding the Sacred” (“Arvo Pärt: pühaduse kõla”) üks peakorraldajaid.


Bouteneffi sulest ilmus 2015. a. raamat “Arvo Pärt: Out of Silence” (“Arvo Pärt. Vaikuse vili”), mis on esimene mahukam käsitlus Pärdi muusika ja õigeusu traditsiooni seostest.

 

Bouteneffi huviobjektiks on eelkõige sõna ja muusika dialoog Arvo Pärdi teostes, aga Pärdi muusika kõla ja loomingulised allikad kõige laiemas mõistes.

 

72191

Arvo Pärdi Keskust austas külaskäiguga ka Eestis ametlikul visiidil viibinud Kanada kindralkuberner Julie Payette (fotol), kes kohtus keskuses Arvo Pärdiga ning osales Eesti ja Kanada muusikute kontserdil. Endise astronaudina kinkis Julie Payette keskusele Eesti vaate sellisena, nagu see paistab kosmosest.    Foto: Birgit Püve


Arvo Pärdi Keskus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo