Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

10687n

Narva Aleksandri Suurkirik on suurim Eestis.  Foto: EELK Narva Aleksandri kogudus

Valitsus kiitis heaks kultuuriminister Tõnis Lukase esitatud Narva Aleksandri kiriku kui avalikus kasutuses oleva hoone kontseptsiooni.


„Renoveeritud hoones saab tulevikus korraldada kontserte, konverentse ja vastuvõtte ning säilib ka jumalateenistuste ja näituste korraldamise võimalus.

 

Narva Aleksandri kirik on tähenduslik hoone suure turismipotentsiaaliga ning peab olema Eesti rahvale avatud. Pärast kõikide variantide vaagimist usun, et leidsime väärikale hoonele parima lahenduse, sest kultuurimälestis säilib kõige paremini siis, kui ta on kasutuses,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.


Kogu hoone renoveerimis- ja ehitustööde maksumus on esialgse hinnangu kohaselt vähemalt 2,5 mln eurot. Kontseptsioon on lähtealus edasistele tegevustele nagu renoveerimise projekti koostamine ning hoone haldaja leidmine. Narva Aleksandri kiriku kontseptsiooniga saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel.


Narva Aleksandri Suurkirik on Eesti suurim. Seal olnud avamise ajal, 1884. aastal, istekohad 1600–2500 inimesele. 21. juunil 1881 pandi kirikule nurgakivi. Kirik pühitseti 9. juunil 1884.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo