Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

49506

Siseminister Mart Helme FBI Akadeemias Quantico, Virginias koos võõrustajatega.   

Foto: Joshua Torres-Negron/FBI Academy

 

Ameerika Ühendriikidest naasnud siseminister Mart Helme sõnul oli USA kolleegidega toimunud kohtumised töised ja kinnitasid meie riikide vahelist koostöövalmidust.


Helme külastas Ameerika Ühendriikides FBI Akadeemiat ning kohtus narkootikumide vastase võitluse eestvedajate, justiitsministeeriumi ning erinevate mõttekodade esindajatega. Mart Helme osales ka USA rahvuslikul palvushommikusöögil.


Minister tänas FBI Akadeemiat senise panuse eest meie ekspertide koolitamisel.

 

„Akadeemias peetakse järjest olulisemaks just rahvusvahelist koostööd, mistõttu plaanivad nad suurendada välismaiste õppurite arvu. Meile on see muidugi ääretult positiivne uudis.

 

Samuti plaanitakse uusi kursuseid uute tehnoloogiate teemal, mis muu hulgas hõlmab ka 5G temaatikat,“ märkis Mart Helme.

 

Helmet võõrustas FBI Akadeemias väljaõppe asedirektor Renae McDermott, kellega siseminister kohtub uuesti juba sügisel Tallinnas.


Kohtumisel narkootikumide vastase võitlusega tegelevas Drug Enforcement Administration’is sai kinnitust vastastikune tahe teha tihedat koostööd narkootikumidega võitlemisel.

 

„Mul oli väga hea kuulda kui Drug Enforcement Administrations’i asejuht Preston L. Grubbs kinnitas, et Eesti on üks nende parimaid koostööpartnereid, sest meie inimesed tegutsevad kiirelt ja tõhusalt ning peavad kokkulepetest kinni,“ rääkis Helme.

 

Lisaks räägiti juba pikalt koostööteemana üleval olnud fentanüülile ka kokaiini tarvitamise tõusvast trendist, kanepi legaliseerimise tagajärgedest ja nendega tegelemisest.

 

„USAs on mitmetes osariikides kanepi tarvitamine legaliseeritud ja neil on hea ülevaade, mis see endaga kaasa on toonud. Koostöö ja teineteiselt õppimine sel teemal jätkub ka tulevikus.“

 

495062

Siseminister Mart Helme ja USA justiitsminister William Barr


Mart Helme külastas ka strateegiliste uuringutega tegelevat mõttekoda CSIS (Center for Strategic and International Studies), kus ta kuulas USA justiitsministri William Barri kõnet Hiina mõjuvõimust 5G valdkonnas ning tegi Barriga hiljem kiirkohtumise.

 

Seejärel kohtus siseminister töisemas õhkkonnas ka teiste USA justiitsministeeriumi esindajatega.

 

„See oli väga sisukas kokkusaamine, kus jätkasime muu hulgas Barri poolt peetud kõne teemal ehk rääkisime Hiinast ja 5G murekohtadest.

 

Tahaksime käia USAga 5G teemal ühte jalga, samas peame aga jälgima, millised on arengud Euroopa Liidus, sest Euroopas on kombeks leida erinevates küsimustes konsensus,“ selgitas siseminister.

 

Pikemalt räägiti kohtumisel ka rahapesuvastasest võitlusest, kus USA justiitsministeerium näitas valmisolekut meiega oma kogemusi jagada.


USA rahvusliku palvushommikusöögi jätkuna kohtus siseminister Helme kongressis erinevate esindajatekoja liikmetega, sh Steve Scalise’i, Robert P. Aderholti, Ron Estesi jt, kellega räägiti Kolme mere algatusest, vahetati mõtteid Hiina teemadel ning arutleti ka üldistel julgeoleku, eelkõige küberjulgeoleku teemadel.


 Enam kui 3000 inimesega palvushommikusöögil oli osalejaid nii Ameerika Ühendriikidest kui ka üle kogu maailma.

 

Palvushommikusöögil osalesid USA kongressi mõlema koja liikmed.

 

Teiste seas pidasid kõne nii president Donald Trump kui ka kongressi spiiker Nancy Pelosi.

 

Palvushommikusöögi põhiteemad olid lepitus ja usuvabadus.


 Siseministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo