Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Peaminister: “Eesti on jõudnud hädaolukorda”

Valitsus moodustas koroonaviirusega tegelemiseks valitsuskomisjoni ning täiendava meetmena otsustas lükata kruiisilaevade vastuvõtu edasi 1. maini ning lükata edasi ka enam kui 100 osalejaga üritused. Peaminister Jüri Ratas ei välistanud ka kõikide haridusasutuste sulgemist, kui koolides peaks tulema uusi nakatunuid.


Peaminister Jüri Ratas ütles riigikogu ees tehtud poliitilises avalduses, et valitsus moodustas koroonaviiruse levikuga soetud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegeleva valitsuskomisjoni, mille tegevust juhib peaminister.


Valitsus ei kulutanud Eestis välja ei hädaolukorda ega eriolukorda, kuigi peaminister kasutas riigikogu ees kõneldes sõnu, et "Eesti on jõudnud hädaolukorda". Ratase sõnul on eriolukorra väljakuulutamise võimalust valitsuses arutatud, aga veel ei ole selleks alust.


Peaminister Ratas märkis, et täiendava meetmena otsustas valitsus neljapäeva hommikul, et lükatakse edasi kruiisilaevade vastuvõtt 1. maini.


Lisaks otsustas valitsus täiendavate meetmetena lähtuda riigiasutuste töötajate, kohalike omavalitsuste, aga ka era- ja mittetulundussektori lähetuste ja sissetulevate visiitide korraldamisel Välisministeeriumi soovitustest; soovitada enam kui 100 osalejaga avalikud üritused edasi lükata; anda Terviseametile avaliku ürituse loa kooskõlastamise kohustus enam kui 100 osalejaga ürituse puhul ning ülesande hinnata ka juba väljastatud lubade juhistele vastavust; lükata edasi kõik riigiasutustes planeeritud ekskursioonid ning avada 16. märtsist koroonaviiruse kriisitelefon numbriga 1247.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo