Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinki laev Romantika, mis valitsuse palvel toob Saksamaalt ära Euroopasse lõksu jäänud eestlased ja teiste Balti riikide elanikud, keda Poola läbi oma territooriumi ei luba, on teel tagasi ja peaks Riiga jõudma keskööks.

"Tänaõhtuse Sassnitzi reisi peale on registreeritud umbes 470 inimest ja 150 autot," ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul ERR-ile. Ta avaldas arvamust, et kõik soovijad mahuvad peale.


Tallinki reisilaev Romantika teeb välisministeeriumi palvel erireisi Saksamaale Sassnitzi, et tuua tagasi koju piiride sulgemise tõttu lõksu jäänud Eesti inimesed.


Tallinki juhatuse esimehe Paavo Nõgese selgituste kohaselt väljus Romantika teisipäeva õhtul kell 20 Riia sadamast, võttes sealt cargovedajate kaubad ja Lätti lõksu jäänud 35 sakslast, kes soovivad sõita koju, ning suundus Sassnitzi.


Romantika kapten Peeter Allast rääkis 19. märtsi hommikul Vikerraadios, et vintsutustest väsinud laevale tulnud inimesed siirdusid valdavalt kohe oma kajutitesse ja heitsid puhkama.


"Eks see (laevale pääs - toim.) oli tore nende jaoks. Neil oli raske mitmeid päevi piiril oodata ja paljud ei olnud saanud linade vahel magada ega ennast pesta.

 

Sellist aktiivset vestlust meil inimestega ei toimunud. Inimesed tulid laeva, said kajutid ja jäid enamjaolt kajutitesse, et käia duši all ja heitsid puhkama," rääkis Romantika kapten.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo