Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

juriratas

 

Peaminister Jüri Ratas

 

Kallid väliseestlased ja eestimaalased välismaal!


Täpselt kuu aega tagasi saime Eestis teate esimese koroonaviirusesse nakatunud eestimaalase kohta. Praeguseks oleme kogunud proove enam kui 8000-lt inimeselt ning tuvastanud pea 600 viirusekandjat. Paraku on viirus ka juba meil näidanud oma kõige kurjemat palet ning röövinud esimesed inimelud.


Tegelikult on viirusekandjaid Eestis ja ka teistes riikides ametliku diagnoosi saanutest oluliselt rohkem, kellest paljude sümptomid pole veel avaldunud. Teised ei pruugi oma mõõdukates haigustunnustes koroonaviirust kahtlustada. Samal ajal võivad nad endaga kokku puutuvatele inimestele nakkust tahtmatult edasi kanda.

 

Seepärast suurendasime möödunud nädala lõpus Eestis oluliselt testimise võimalusi ning oleme proovide arvu poolest rahvaarvu kohta Euroopa esimeste hulgas. Usun, et see annab meile viiruse leviku ja selle tõrjemeetmete toimimise kohta hea pildi ning aitab edaspidi üha rohkem nakatumisi ära hoida.


Palun järgime lähimatel nädalatel ja kuudel lihtsaid soovitusi, et viiruse levikule terves maailmas piir panna.
1. Jälgime ning hoiame enda ja teiste tervist.
2. Püsime hingamisteede haiguste sümptomite korral kodus ning peame kinni tervishoiutöötajate juhistest.
3. Kutsume tõsiste haigusnähtude puhul viivitamatult abi.
4. Väldime kokkupuuteid teiste inimestega nii palju kui võimalik. Säilitame tänaval, kaupluses, ühistranspordis, looduses või mujal liikudes teistega mõistliku vahemaa.
5. Peame kinni hügieenireeglitest.
6. Kuulame meditsiinitöötajate õpetusi ja riikide suuniseid eriolukorras käitumise kohta.

 

Kõigi riikide tervishoiutöötajad, hooldajad, sotsiaaltöötajad, politseinikud, piirivalvurid, päästjad ning teised pingutavad praegu eesliinil meie kõigi tervise ja elu hoidmise nimel. Samuti väärivad tunnustust kõik poemüüjad, klienditeenindajad, haridustöötajad koolides ja lasteaedades, postitöötajad, ühistranspordi juhid, ajakirjanikud ning teised, kes täidavad oma ülesandeid nakkusohust hoolimata. Näitame neile võimalusel oma tänulikkust.


Ma loodan, et meil kõigil õnnestub võimalikult kiiresti pöörduda tagasi oma tavapärase elurütmi juurde. Seni peame paraku arvestama, et kõik juhised ja piirangud on olulised ja vältimatult täitmiseks, et kaitsta meid, meie lähedasi ja terveid ühiskondi.


Soovin teile kõigile tugevat tervist ning olge hoitud!

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo