Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2020 04 261

Foto: saartehaal.ee

 

Pühapäeva, 25. aprilli keskpäeval istusid Saaremaa elanikud pool tundi kesklinnas, Kuressaares, oma kodutänaval või hoovis toolil, et näidata üles vastumeelt riigi poolt saartele kehtestatud karmidele liikumispiirangutele.


Teiste seas istusid kesklinnas ka kolm Kuressaare Haigla arsti, sealhulgas ravijuht dr Edward Laane, kelle arvates oleks võinud piiranguid leevendada alates 1. maist.


Saartel ja mandril kokku osales 600 inimest, aktsioon pälvis hulgaliselt tähelepanu ning protestistujaid oli ka Eesti piiri taga.


Vaid kaks päeva hiljem otsustas valitsus avada liikumise saarte ja mandri vahele neile, kellel on rahvastikuregistri järgi elukoht saartel ning alates 18. maist juba võivad saartele sõita kõik soovijad.


VES/saartehaal.ee/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo