Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Koroonaviiruse taandumisega on paljudes riikides alanud järk-järguline väljumine erinevatest meetmetest. Euroopas ootavad piiride avanemist eelkõige turismist oluliselt sõltuvad riigid, näiteks Hispaania ja Kreeka.


Kreeka, kes on suutnud nakatumiste ja surmade arvu hoida suhteliselt väiksena, tahab võimalikult palju piire avada 15. juunist.

 

Hispaania aga tahab kehtestada kõigile välismaalt saabujatele kahenädalase karantiini nõude, mis ei meeldi sugugi sealsetele turismi- ja lennufirmadele.


Euroopa Liit on andnud oma liikmesriikidele soovituse leevendada piiranguid ja avada piire riikide vahel, kus on viiruse levik ühtmoodi kontrolli all. 13. mail tutvustas Euroopa Liit turismi järkjärgulise taastamise plaani – et päästa miljonid koroonapandeemia tõttu turismisektoris kaduda võivad töökohad.

 

Riikide piiride avamise kohta võib iga riik ise otsuse langetada.


Brüssel soovitab liikmesriikidel koostööd teha ja piiranguid lõdvendada kolmes etapis. Esimene faas on praegune olukord, kus piirid on suletud peaaegu kõigile. Järgmises faasis võiksid üksteisele piirid avada need riigid, kus viiruse levik on ühtmoodi kontrolli all. Viimases faasis lõpetataks kõik piirangud ja kogu Euroopas oleks reisimine taas võimalik.


Ka Norra, kes ei kuulu Euroopa Liitu, avab piirid teiste Euroopa riikide kodanikele, kel on seal elukoht või pere.

 

Lisaks ELi liikmesriikide kodanikele saavad Norrasse siseneda ka Ühendkuningriiki, Islandit ja Liechtensteini hõlmava Euroopa majanduspiirkonna kodanikud. Norrasse võivad siseneda ka hooajatöölised.


Soome koolilapsed hakkasid 14. mail, pärast kaheksa nädalat kestnud koroonapiiranguid kooli naasma, ehkki õpetajate ametiühing on hoiatanud, et see ei pruugi töötajate ega laste jaoks turvaline olla.


Taasavamisega naasevad õpilased kooli vaid veidi enam kui kaheks nädalaks enne suvevaheaja algust juunis. Õppetöö hakkab toimuma rangete sotsiaalse distantsi reeglite alusel.


Jaapan tühistas suuremas osas riigist eriolukorra. Jaapani peaminister Shinzo Abe tühistas 14. mail 39 prefektuuris 47-st koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra, kuid jättis selle veel jõusse pealinnas Tokyos ja Osakas.


Gruusia avas Rusthavi ja Gardabani linnad, 11. maist on avatud pealinn Thbilisi. Taudi edasise raugemise puhul tühistatakse Gruusias 22. mail eriolukord.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo