Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Digikultuuriaasta koos kultuuriministeeriumiga käivitab eestikeelsete audioraamatute turu, mis toob heliraamatud inimeste taskutesse. Esimese sammuna loevad tuntud eesti näitlejad sisse 50 eesti autorite raamatut Oskar Lutsu «Kevadest» Indrek Hargla «Apteeker Melchiori» lugudeni. Esimesed heliraamatud jõuavad kuulajateni juba jaanipäevaks.


«Eestis puudus seni heliraamatute turg. Selle algatusega ja kriisiaega ära kasutades saame käivitada kiirkorras heliraamatute kommertsturu, mis avab tulevikus võimalused ka heliraamatute laenutuseks ja muudeks kasutusviisideks,» kommenteeris digikultuuri teema-aasta juht Martin Aadamsoo.


«Eestis on helindatud palju raamatuid, kuid peaaegu kõik need on saadaval CD-plaatidel, mida tänapäeval enam palju ei kasutata. Heliraamatute kuulamine nutiseadmest on tulevik, mis võimaldab neid kõikjale kaasa võtta ja sobival ajal kuulata,» lisas Aadamsoo.


Heliraamatud tehakse kättesaadavaks eestikeelsetel veebiplatvormidel.

 

Huvipakkuvat sisu on valmimas kõigile vanuseklassidele ja kõikides žanrites.


Audioraamatutena on peagi kättesaadavad Oskar Lutsu „Kevade“, Mihkel Muti „Rahvusvaheline mees“, Indrek Hargla ”Apteeker Melhcior ja Oleviste mõistatus“, Kai Aareleiu „Linnade põletamine“, Tõnu Õnnepalu „Mandala“, „Paradiis“ ja „Flandria päevik“, Andrus Kivirähki „Oskar ja Asjad“ ning „Tont ja Facebook“, Mudlumi „Poola poisid“, Mehis Heinsaare „Vanameeste näppaja“, Katrin Pautsi „Öömees“ ja paljud teised suurepärased eestikeelsed raamatud.


Algatusega pakuti eriolukorra ajal rakendust ka Eesti näitlejatele, mil ettenägemata ajaks jäid ära kõik avalikud esinemised, etendused, kontserdid, meelelahutusüritused jm, mis on näitlejate igapäevane leib.

 

Samas on see hea võimalus teadvustada näitlejatele audioraamatuid kui tuleviku töörakendust.


2020. aasta on Eesti Kultuuriministeeriumi poolt nimetatud digikultuuri aastaks, mille peakorraldajad on neli organisatsiooni – Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Filmi Instituut, Muinsuskaitseamet ja Eesti Rahvusringhääling.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo