Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC00976

Põnevamad fotod Meigo Märki maailmareisist leiad siit: https://tinyurl.com/y9unuznr

Eestlane Meigo Märk jalutas maailmale tiiru peale – ta kõndis 4 aasta ja 3 kuu jooksul läbi 22 riigi kokku 20 000 kilomeetrit ning leidis ka reisi ajal naise ja abiellus.


Meigo Märk ise räägib oma reisist nii:
Alustasin seda pikka jalutamist 11. mail 2014 Tallinna piiri äärest Laagri bussipeatusest ning 20 000 kilomeetrit jalutamist täitus 4. augustil 2018 Sumatra saarel Indoneesias.


Ma kasutasin jõgede, merede ja ookeani ületamiseks ka praame, laevasid ja lennukeid. 20 000 kilomeetrit on see distants, mille läbisin 100% ainult jalutades.


Riigid, mida jalgsi läbisin olid: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Serbia, Bulgaaria, Kreeka, Türgi, Iraan, India, Nepal, Myanmar, Tai, Kambodža, Laos, Vietnam, Singapur, Malaisia ja Indoneesia.


Kõige kauem jalutasin ma Indias, kus läbisin jalgsi üle 3600 kilomeetri, milleks kulus kokku 7 kuud.


Ööbisin ja elasin lühidalt rohkem kui 220 kohalikus kodus koos kohalike peredega. Kodu on kõige privaatsem paik – justkui pühapaik. Viibida kohalikus kodus koos kohaliku perega on kindlasti üks kõige erilisemaid, huvitavamaid ja rikastavamaid kogemusi, mis ühe maailmaränduriga võib juhtuda. Kõige kauem viibisin ma ühes Nepali kodus, kus olin kokku üle 3 kuu, aidates ühel kohalikul perekonnal peale suurt Nepali maavärinat ehitada uut maja.


Mind aitas rohkem kui 2200 lahket inimest, kes peatasid mind teel ja sadades erinevates külades ning linnades. Küsisid mult küsimusi, andsid mulle erinevaid jooke, sööke, kutsusid mind oma kodudesse, tegid mulle väga mitmeid kingitusi ja andsid ning saatsid isegi raha!


Rohkem kui 650 ööd ööbisin ma üksinda telgis.


Kasutasin 24 paari erinevaid jalanõusid.


Ühe päeva jooksul jalutasin keskmiselt 25 - 35 kilomeetrit. Ühe päeva jalutamise rekord oli 64 km.


Minu seljakoti raskus varieerus olenevalt kliimast ja varustusest 8-23 kilogrammi.


Selle rännuku alustades oli mul raha nii taskus kui pangakaardil kokku 8 eurot. Ma kogusin, pesin ja sõin kilekottide kaupa isegi teeäärseid kevadisi hapuoblikaid. Hiljem üürisin välja ja müüsin ära oma Eestis asuva maja, mis muutis rändamise natuke lihtsamaks. Mul paluti kirjutada ka mitmeid reisiartikleid ning sooviti osta minu reisifotosid. Hiljem hakkasin natuke teenima ka YouTube videode reklaamidega.


Minu ühe kogu aasta kõik reisikulud olid keskmiselt kokku 3000 - 3500 eurot aastas.


Mitu nädalalt jalutasin ja telkisin Türgimaa lumistes mägedes ka -17 külmakraadiga.


Läbisin jalgsi ka paar kõrbeala Iraanis ja Indias, kus iga päev tõusis temperatuuri üle 40 kraadi.


Mitmeid kuid jalutasin ja telkisin Aasia mussoonvihmades ja mudas, kus paaril korral tõusis tulvavesi isegi üle põlve.


Laoses läbisin üksinda ühte mägidžunglit, kus kolmandal päeval lõppes otsa kogu minu kotis olev toit ning ma hakkasin sööma värskeid bambuslehti.


Kahel korral ründasid mind koerad (Indias ja Tais) ning korra pidin seetõttu minema haiglasse.


Leidsin uued kodud kolmele tee äärtest leitud koerale ja neljale kassile. Kõige kauem jalutas minuga ühest Ungari teeäärest mulle järgnema hakanud koer, kellega koos kõndisime täpselt 10 päeva ning kellele leidsin uue kodu Rumeenias.


Üle nädala aja eskortisid minu jalutamist relvastatud politseiväed Kirde-Indias ja Myanmaris.


Sisenesin illegaalselt üheks päevaks Bhutani.


Erinevates riikides kutsuti mind külastama rohkem kui 45 kooli ja ülikooli, kus mul paluti jagada reisikogumusi ja fotosid kümnete tuhandete õpilastega ning vastata noorte küsimustele.


Kuu aega elasin Vietnami mägedes zen kloostris.


Õppisin taekwondot ja hiina kung-fud 5 dan must vöö meistri juhendamisel, elades meistri kodus.

 

DSC 8373


Koos õe Kadiga vallutasime Kreekamaa kõrgeima mäe Olümpose tipu.


Minu ema Marje tuli minuga kohtuma ja koos rändama nii Kreekas, Türgis, Nepalis kui Vietnamis. Kesk-Vietnamis ostsime ühe jalgratta. Ema koos meie kottidega sõitis rattal ning mina, seljakotist vaba, jooksin tema lähedal kahe nädala jooksul üle 220 kilomeetri.


Erinevates riikides jagasin ma süüa ja riideid rohkem kui 65 tänaval elavale inimesele.


Erinevates riikides on kümned inimesed selle pika jalutamisega mõneks päevaks ka ühinenud. Kõige suurem grupp oli mul Vietnamis, kus 13 vietnamlast jalutasid minuga koos 5 väga pikka päeva.


Oli väga inspireeriv kohtumine 8-kordse naiste poksi maailmameistri Mary Komiga.


Samuti oli imeline kohtumine maailmakuulsa Shillong Kammerkoori liikmetega, kes laulsid 3 laulu ainult personaalselt mulle.


Olen olnud taimetoitlane üle 13 aasta (alates 2007) ja mul õnnestus ka reisides oma toitumine 100% niimoodi säilitada.


Olen sellest rännakust andnud üle 140 rahvusvahelise meediaintervjuu. Siiani kõige pikem intervjuu oli Vietnami televisiooni jutusaatele "Talk Vietnam".


Külastasin mitmeid UNESCO maailmapärandi paiku, istutasin puu ja mind aitasid India maffia ja Nepali buda nunnad... Jäin sõltuvusse metamfetamiinist ning tegin mitmeid teisi hulle asju.


Kogesin ja ületasin ka mitmeid terviseprobleeme.


Jäädvustasin kõikide päevade kogemusi fotode, videode ja kirjutamise abil.


Olles jalutanud kokku 13 000 kilomeetrit ja jõudnud Vietnami pealinna Hanoisse, kohtasin ma ühte maratonijooksjast Vietnami neidu nimega Sâm. Me armusime, kuid ma jätkasin pikka jalutamist. Järgneva aasta jooksul tuli Sâm minuga kohtuma ja koos jalutama 10 korda, 2 korda bussiga ja 8 korda lennukiga viide erinevasse riiki! Koos jalutasime üle 750 kilomeetri!

 

19

Meigo Märki parimad pildid: https://tinyurl.com/y9unuznr


2018. aasta oktoobris me abiellusime. Minu pereliikmeid ja sugulasi tuli Euroopast meie Vietnami pulma 7. Eelmise aasta märtsis sündis meile tütar Maria Mai.


Praegu teeme plaane ja ettevalmistusi, et käesoleva aasta lõpus või järgmise alguses jätkata seda pikka ümber maailma rändamist juba kolmekesi.


Mina ikka jalutades ning abikaasa ja tütar samal marsruudil väikese matkaautoga.


Minu suureks unistuseks on 11-12 aastaga jalutada erinevates riikides kokku minimaalselt planeedi ekvatoriaalse ümbermõõdu pikkus, milleks on 40 075 kilomeetrit.


Ma ei proovi ületada mitte ühtegi rekordit – ei kilomeetrite ega aja osas.


Tegemist on lihtsalt ühe minu väga suure unistusega, mida ma tõesti väga tahan ja loodan reaalsuseks muuta.


Videoid, fotosid ja intervjuusid  Meigo Märki retkest vaata tema Facebooki leheküljelt

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo