Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Komisjon kutsus liikmesriike avama Euroopa Liidu sisepiirid 15. juuniks ja soovitas samas pikendada kolmandate riikide kodanikele kehtestatud mittehädavajalike reiside keeldu 30. juunini. Samas kutsus Komisjon üles valmistada selle aja jooksul ette nimekiri riikidest, mille kodanikele võib 1. juulist piiri avada.

Koroonaviiruse levik maailmas on erinev ja nii soovitab Euroopa Komisjon liikmesriikidel ühiselt otsustada, milliste kolmandate riikide elanikele piirid avada ja millistele mitte.


Riikide kandmisel ühte või teise nimekirja tuleks lähtuda epidemioloogilisest olukorrast riigis, turvalise reisimise võimalusest ja sellest, kas see riik omakorda lubab Euroopa Liidu elanikke oma riiki.


Nende riikide suhtes, kelle osas piirangud jõusse jäävad, soovitab Komisjon laiendada lubatud reisijate liike, näiteks võimaldada tudengite ja kõrgelt kvalifitseeritud töötajate liikumist.

 

Komisjon soovitas piirangutest vabastatud riikide nimekirja perioodilist ülevaatamist vastavalt enda koostatud kriteeriumitele, kutsudes liikmesriike selleks omavahel koostööd tegema.


Sisenemiskeelu võiks tühistada riikidele, kus koroonaolukord on EL-iga sarnane ja kehtivad adekvaatsed nakkuse ohjeldamise meetmed, leiab Komisjon.


Nii võiks tühistada 1. juulist piirangud Albaaniale, Kosovole, Bosniale, Montenegrole, Põhja-Makedooniale ja Serbiale, kuna "nende epidemioloogiline olukord on sarnane või parem kui EL-is", märkis Komisjon.


ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo