Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2020 06 172

Eesti Inimõiguste Instituudi ideena valminud «Pisarate vagun» Vabaduse väljakul suunaga itta mälestas 1941. aasta küüditamise ohvreid, suur ekraan andis ülevaate enam kui 12 000-st nimest, keda 79 aastat tagasi toimunu puudutas. Nimede seas ekraanil olid lisaks küüditatutele esindatud ka Siberis sündinud ja kasvanud lapsed ning end varjanud ja põgenenud kodanikud. Foto: Postimees

 

1941. aasta juunikuus liikus 490 loomavagunit Eestist Nõukogude Venemaa suunas.


Esimene siht oli raudteejaam, kus küüditatuid ootasid loomavagunid. Tähega A (arreteeritud) tähistatud vagunitesse paigutati täiskasvanud mehed, tähega B vagunitesse naised ja lapsed. Sel hetkel nägi enamik naisi oma mehi ja enamik lapsi oma isa viimast korda.


Kokku saadeti Eestist Siberisse veidi üle 10 000 inimese.


14. juunil möödus 79 aastat juuniküüditamisest.

 

Mälestame süütuid inimesi, kes langesid okupatsioonivõimude ebainimliku terrori ohvriks ning mäletades loodame, et taolised inimsusevastased kuriteod ei kordu enam kunagi.


Välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo