Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rahvastikuminister Riina Solman ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhataja Anneli Roosalu kuulutasid võidupüha eel ühiselt välja väliseesti ajalehtedele suunatud toetusprogrammi.

 

50 000 euro suuruse taotlusvooru läbiviimist korraldab KÜSK ja toetust saavad taotleda meie rahvuskaaslastele suunatud väljaanded.


Väliseesti väljaannete toetusvooru näol on tegemist pilootprojektiga.

 

Toetusvoorust saavad projektirahastust taotleda meie rahvuskaaslastele suunatud väljaanded – iganädalased ja harvemini ilmuvad, paberkandjal ning veebiformaadis ilmuvad väljaanded, eesti keelt või kultuuri edendavad väljaanded, sh ingliskeelsed väljaanded.


„Võidupüha eel meenutame võitlust ja võitu eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.

 

Selles on suur roll olnud ka meie rahvus- ja mõttekaaslastel väljaspool Eestit.

 

Mul on siiralt hea meel, et oleme jõudnud selle pikaaegse plaani realiseerimiseni. Ikka selleks, et eesti meel ja eesti keel säiliksid ka Eesti riigipiiridest väljaspool, hoides eesti juuri ja kodumaa tunnet.

 

Taotlusvooru eesmärgiks on toetuse abil väliseesti ajalehetoimetuste jätkusuutlikkus rahvuskaaslaste kogukondades uudiste ja informatsiooni vahendamisel, Eestiga ühtekuuluvustunde tugevdamisel ning eesti keele ja kultuuri hoidmisel ja arendamisel.

 

Tegemist on esialgu küll pilootprojektiga, kuid loodan, et toetusvoor saab väljatöötamisel oleva Üleilmse eestluse programmi üheks igaaastaseks tegevuseks,“ ütles Solman.


Anneli Roosalu nentis taotlusvooru avanemist kommenteerides, et väliseesti väljaannete toetamine täidab ühte väga olulist KÜSKi eesmärki, kodanikuühiskonna alase teadlikkuse kasvu toetamist.

 

„Usun, et suudame väliseesti väljaannete toetamise kaudu edendada ja toetada eestimeelset kodanikuühiskonda,“ lisas Roosalu.


Taotlusvooru kogumaht on 50 000 eurot.

 

Taotlusvoorus makstav maksimaalne toetus taotluse kohta on iganädalaselt ilmuvatel väljaannetel 10 000 eurot ja harvem ilmuvatel väljaannetel 5 000 eurot.

 

Täpsema info vooru tingimuste kohta leiab KÜSKi kodulehel kysk.ee.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo