Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

estonia1

 

10. juulil 2020 mälestati ÜRO kõrgetasemelisel üritusel 25 aastat tagasi Bosnias Srebrenicas toimunud genotsiidi ohvreid. Virtuaalne mälestusüritus toimus Eesti ettevõtja loodud platvormil.


Eestit esindas üritusel Sven Jürgenson, Eesti suursaadik ÜRO juures, kes märkis oma sõnavõtus, et Eesti toetab Prantsusmaa ja Mehhiko ettepanekut ÜRO Julgeolekunõukogus vabatahtlikult loobuda veto kasutamisest massikuritegude puhul.

 

estonia2


„Srebrenica genotsiidi ei tohi unustada. See näitab ilmekalt, miks rahvusvaheliselt on vaja reageerida õigeaegselt ja otsustavalt,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu. „Ajalugu on näidanud, et ebaõiglus ja karistamatus ei lase ühiskondadel paraneda ja loovad pinnase uuteks konfliktideks,“ lisas ta.


Srebrenica mäletusüritus toimus Eestis loodud Global Virtual Solutions platvormil Hybridity, mida on kasutatud mitmetel Eesti korraldatud kõrgetasemelistel kohtumistel, sh ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise ajal maikuus.

 

estonia3

 

Hybridity lahenduse eestvedaja Lehari Kaustel ütles: „On suur privileeg, et Global Virtual Solutions’i pakutav lahendus leiab ÜRO-s mitmekülgset kasutust ja et saame oma tehnoloogiaga toetada niivõrd tõsiste küsimuste arutamist,“ märkis ta.


Srebrenica genotsiid toimus 1995. aastal Bosnia sõja lõpus ning selle käigus mõrvati enam kui 8000 peamiselt meessoost bosnialast.


Suursaadik Jürgensoni sõnavõtt täies mahus on leitav: https://vm.ee/et/uudised/korgetasemeline-malestusuritus-srebrenica-genotsiidi-25-aastapaeva-meenutamiseks-eesti


Üritus on järelvaadatav: https://tinyurl.com/y97rnrlu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo