Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti riigil on piiripunktide tarbeks käimas kaks hanget. Ühega kavatsetakse soetada näohõive ehk näotuvastuslahendus, teisega automaatsed piirikontrolli väravad.


Näohõive ehk näotuvastuslahendus tähendab seda, et piiripunktides tuvastatakse automaatselt inimese näokujutis ja võrreldakse seda üle-euroopalise andmebaasi tulemustega.

 

Selline kontroll on suunatud inimestele, kes tulevad riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu, nii EL-i kui kolmandate riikide kodanikele.


"Alati see inimfaktor jääb mängu ehk siis seal piiripunktis inimene samuti teostab siis täiendavaid vaatluse teel kontrolle, et kas tegemist on siis sama inimesega või mitte," rääkis siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse piiriteenuste osakonnajuhataja Romet Saaliste.


"Lisaks saab siis piirivalvur juurde täiendava tööriista, kus automaatne süsteem aitab kaasa inimese tuvastamisele. Kogu selle asja eesmärk on tegelikult muuta protsess kindlamaks."


Uued piirikontrolliväravad kontrollivad automaatselt inimese näo ja isikut tõendava dokumendi vastavust. Saaliste usub, et selline lahendus muudab Euroopa Liidu kodanikele piiri ületamise praegusest kiiremaks.


"Kindlasti, mis puudutab Euroopa Liidu kodanikku, see piiriületus muutub lihtsamaks.

 

Need automaatväravad tagavad ikkagi sellise kiirema voo ja läbilaskevõime, aga mis puudutab seda otsustustoe teemat, piirikontrolöri, siis seal inimese jaoks ei muutu.

 

Ainuke asi, et hõivatakse tema näo kujutis ja ta ei saa enam passi templit."


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo