Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

07151

Põhjala tehas Koplis

 

Möödunud nädalavahetusel toimunud sündmusel Open House Tallinn osales rohkem kui 5300 tallinlast, kes vabatahtlike giidide korraldatud ekskursioonidel said sisse astuda kohtadesse, kuhu muidu ei pääse või lihtsalt ei satu.


Kõige populaarsem Open House'i sihtkoht oli Patarei vangla, mida kahe päeva jooksul külastas 471 inimest.

 

Külastatavuse esikolmikusse mahtusid veel Rotermanni kvartalis asuv katusekorter 459 külastajaga ning Tallinna Linnahall 431 huvilisega.


Populaarsuselt järgnesid Porto Franco, Hektor konteinerhotell Telliskivis, Proto avastuskeskus Noblessneris ja Refleks Designi kontor Rotermanni elevaatorihoone katusel.


"Aimasime ette, et inimeste huvi on suur piirkondade vastu, mis Tallinna nägu muudavad.

 

Aga et Porto Franco ühele ekskursioonile tuli korraga 140 inimest, oli muidugi suur üllatus," ütles Open House Tallinna üks produtsentidest Eve Arpo.


Londonist alguse saanud arhitektuurisündmuse mõte on avada elanikele oma kodulinna.

 

Open House'i programmis olevaid ekskursioone juhtisid vabatahtlikud kultuuri- ja arhitektuurihuvilised giidid, kes professionaalide abiga endale koha ajaloo ja arhitektuuri selgeks tegid.

 

Ehkki üldjuhul olid giidid kohalikud elanikud, lõid sel aastal vabatahtlike töös kaasa ka Tapal teenivad brittidest NATO liitlased.

 

Eesti- ja venekeelseid ekskursioone nad juhtida ei saanud, küll aga olid nad abiks inimeste suunamisel kogunemiskohtadesse ja assisteerisid giide kõiges, milles üks suurt rühma juhtiv giid abi vajada võis.


Open House Tallinn toimus teist korda.

 

Järgmine Open House toimub Tallinnas 2021. aasta kevadel.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo