Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Valitsus otsustas, et 1. septembrist on võimalik kõrge koroonariskiga välisriigist tulles kahenädalase eneseisolatsiooni asemel teha koroonatest ning hiljem ka järeltest.


Välisminister Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et pärast esimese testi tegemist tuleb seitsme päeva pärast teha uus test, kuid inimene saab kahe testi vahel käia tööl, aga peab vältima ülemääraseid kontakte.


Reinsalu selgitas, et esimese testi tulemus selgub mõne tunni või päeva jooksul ning kui see on osutunud negatiivseks, ei pea inimene karantiini jääma.


"See peaks olema nii rahvatervise ekspertide kui ka valitsuse hinnangul täesti tugev ja selge alternatiiv, kui inimene vältimatult reisib, et esiteks töö huvides ei peaks eemal olema ja teiseks rahvatervise huvid on kaitstud, et ülemäärast terviseriski ei teki," selgitas välisminister.


Reinsalu tõi välja, et ka Saksamaa ja Austria kasutavad piiril testimise lähenemist ning töötatakse selle nimel, et vältimatu reisimine ei teeks inimeste elu raskemaks.

 

 

1. septembrist on meelelahutusasutustes lubatud ka täissaalid


Kultuuriminister Tõnis Lukas teatas, et alates 1. septembrist võib teatri-, kontserdi- ja kinosaalides tegutseda täissaalidega.

 


Koolid alustavad 1. septembril tavapärases mahus


Valitsus otsustas, et koolidele 50-protsendilise täituvuse nõue ei kehti, mis tähendab, et koolid võivad alustada tööd tavapärases mahus ja klassiruumides. Haridusministeerium saadab koolidele täpsemad juhised viiruse leviku ennetamiseks.


"Suund on, et koolielu oleks võimalikult tavapärane," kommenteeris haridusministeeriumi pressiesindaja Liisa Tagel koolidele koostatavaid viiruse ennetamise juhiseid.


See tähendab, et koolide tööd ei hakata korraldama korraga nii kontakt- kui ka distantsõppes, vaid võimalusel, kuniks koolis puhangut pole, töötatakse ühises klassiruumis koos.

 

 

Tallinn ei välista täiendavaid piiranguid


Tallinna haridusamet on lubanud oma koolidele ja lasteaedadele saata reeglid koroonaohuga võitlemiseks 25. augustil.


Haridusameti juhataja Andres Pajula ei soostu ütlema, kas 50-protsendilise täituvuse nõudest loobumine kehtib ka Tallinna koolidele ja lasteaedadele või kas on oodata mingeid muid täiendavaid kitsendusi võrreldes haridusministeeriumi juhendiga.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo