Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

UNSC 2

Foto: Mattias Tammet/presidendi kantselei

 

Oma kõnes ÜRO peaassambleel keskendus president Kaljulaid digitehnoloogia eelistele, tuues Eestit eeskujuks kui maailma esimest digiülemineku läbinud riiki, kus kõik avalikud teenused on saadaval veebis.


„Pandeemia ja selle tagajärjed on andnud meile teatud mõttes võimaluse teha suur üleilmne tehnoloogiline hüpe.

 

Digilahendused võimaldavad muuta meie ühiskonna võrdsemaks, vastupidavamaks, juurdepääsetavamaks ja kestlikumaks ning aitavad võidelda kliimamuutuste vastu,“ lausus Eesti riigipea.


President Kaljulaidi sõnul piirdus pandeemia mõju Eestis e-hariduse ja kaugtöö täiendamisega, sest saime teiste riikidega võrreldes hõlpsamini kõik varem paberil aetud asjad veebi viia.


„Me soovime ülejäänud maailmale sama, et kõigil maailma inimestel oleksid võrdsed võimalused kaugtöö tegemiseks, ükskõik kus nad ka ei elaks.

 

Me soovime erivajadustega inimestele ja koduseinte vahele aheldatud naistele võrdseid võimalusi teha digivahendite kaudu vahelduvalt tööd nii, nagu nende päevakava lubab.

 

Me soovime vaba üleilmset tööturgu, kus inimesed ei pea rändama ja saavad jääda omale meelepärasesse paika,“ lisas president.


President Kaljulaid nentis, et digiteenused üksi ei vabasta ühtegi riiki lokkavast bürokraatiast, korruptsioonist ega ebatõhususest.

 

„Nende probleemide digitaliseerimisega teeme asjad ainult hullemaks, kui me ei suurenda läbipaistvust ega sea oma protsesse korda.

 

Seega saab digitaliseerimine muuta meie riigid tõhusamaks ja viia need rahvale lähemale,“ lausus riigipea.


Eesti riigipea rõhutas, et üleilmse pandeemia ohjamise ajal ei ole tavapärased ja ebatavapärased ohud kuhugi kadunud, näiteks käimasolevad sõjad Ukrainas ja Süürias, konflikt Sahelis või hiljutine laastav katastroof Liibanonis, aga ka rängad inimõiguste rikkumised Valgevenes.


„Üldjoontes on pandeemia konfliktide mõningaid tagajärgi isegi võimendanud ning mõjutanud näiteks kõige kaitsetumate – laste, naiste ja noorte – tervist ja heaolu.

 

Pandeemiat on kasutatud ettekäändena sanktsioonide tühistamiseks või humanitaarabi piiramiseks.

 

Tekkinud on uued eraldusjooned. See, mu sõbrad, on vastuvõetamatu,“ lausus president Kaljulaid.


ÜRO peaassamblee toimub sel aastal virtuaalselt ja kõik riigikõned paluti saata ette salvestatud videokõnedena: https://tinyurl.com/yd8kcom5

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo