Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

25. septembril rõhutas välisminister Urmas Reinsalu Prantsusmaa ja Saksamaa eestvedamisel toimunud multilateralismi alliansi videokohtumisel, et ühiskondade vastupidavuse suurendamiseks on vaja kiiremas korras kaotada digilõhed.


Kohtumine toimus ÜRO Peaassamblee 75. istungjärgu kõrgetasemelise nädala servaüritusena ja keskendus sel korral tervisekriisist taastumisele, eriti digitaliseerimise, tervishoiu, kliimamuutuste ja soolise võrdõiguslikkuse küsimustele.


Kohtumisel osales 74 riiki kogu maailmast.

 

Digi- ja küberküsimuste teemaploki ühe peakõnelejana kutsus välisminister Reinsalu riike üles liituma Eesti ja Singapuri algatatud üleilmse digideklaratsiooniga, millega on tänaseks ühinenud ligi 70 riiki.

 

Ühtlasi rõhutas välisminister Reinsalu, et digideklaratsiooniga alustatud tee jätkamiseks korraldavad Eesti ja Araabia Ühendemiraadid detsembris üleilmse ärifoorumi, mille eesmärk on tuua kokku avaliku ja erasektori esindajad ning pakkuda neile võimalust tutvustada uuenduslikke digilahendusi.


Välisministri sõnul ei tohi digitaliseerimise taustal unustada küberstabiilsust.

 

„Juba 2013. a. leppisid ÜRO liikmesriigid kokku, et küberruumis kohaldatakse kehtivat rahvusvahelist õigust,“ sõnas Reinsalu ja lisas, et kiiremas korras on vaja tagada tervishoiuasutuste elutähtsa taristu parim võimalik kaitse.


Ühtlasi osales välisminister usu- ja veendumusvabadusele keskenduval üritusel. Eesti näeb usuvabaduse kaitsmist inimõiguste tagamise küsimusena, mis käib käsikäes mõtte- ja väljendusvabadusega.  


Reinsalu tõi välja, et USA eestvedamisel loodud rahvusvahelise usu- ja veendumusvabaduse alliansi raames on Eesti mõistnud hukka selle, et Valgevene keeldus riiki sisse laskmast Valgevene kodanikku ja Valgevene Rooma-Katoliku Kiriku kirikupead, Minski ja Magiljovi peapiiskoppi Tadeusz Kondrusiewiczi.

 

Valgevene ametivõimud survestavad ka neid religioosseid asutusi, keda kahtlustatakse opositsiooni toetamises.  


Samuti avaldas välisminister sügavat muret rohingade, uiguuride ja krimmitatarlaste olukorra üle.

VES/välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo