Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Urmas Reinsalu osales 12. oktoobril Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Luxembourg’is.

 

Euroopa Liidu välisministrid leppisid kokku sanktsioonide kehtestamises nii Aljaksandr Lukašenkale seoses olukorraga Valgevenes kui ka Venemaa ametiisikutele seoses Aleksei Navalnõi mürgitamisega.


„Olulise päevakorrapunktina käsitlesime täna Venemaad, eelkõige Vene opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi mürgitamise kontekstis.

 

Navalnõi mürgitamise korraldajad tuleb võtta vastutusele ja mul on hea meel, et ELi välisministrid toetasid sihitatud ELi sanktsioonide kehtestamist Venemaa ametiisikutele selle kohutava kuriteo eest,” rõhutas välisminister Reinsalu.

 

Ta sõnas, et ELi poliitika Venemaa suhtes peab püsima ühtse ja põhimõttekindlana, sest Venemaa destruktiivne käitumine ja rahvusvahelise õiguse eiramine jätkub, nagu näitab ka asjaolu, et Venemaa ei täida Minski kokkuleppeid.


Valgevenest rääkides nentis välisminister Reinsalu, et olukord pole endiselt paranenud.


„Rahvusvahelise kogukonnana peame pöörama rohkem tähelepanu Valgevene demokraatliku tuleviku ja kodanikuühiskonna toetamisele,“ ütles ta.

 

„Meil tuleb ELina otsustada, kuidas peame Valgevenega dialoogi edaspidi. Eesti juba kutsus oma suursaadiku solidaarsusest Leedu ja Poolaga kodumaale konsultatsioonidele.

 

ELi varem kehtestatud sanktsioonid on samuti tervitatav samm, täna leppisime kolleegidega kokku, et nimekirja lisatakse Valgevenes toimuva eest vastutav Aljaksandr Lukašenka,“ rõhutas välisminister.


Reinsalu taunis ka Märgi-Karabahhis toimuvaid relvastatud rünnakuid, mis jätkuvad hoolimata humanitaarrelvarahust.

 

„Olukord tuleb lahendada rahumeelselt, vägivalla kasutamine peab lõppema,“ sõnas välisminister.

 

Ta avaldus lootust, et pooled naasevad läbirääkimistelaua taha OSCE Minski grupi formaadis.


Lisaks arutasid ELi välisministrid Belgradi ja Priština vahelist dialoogi, Ladina-Ameerika ja Kariibi piirkonnaga seotud küsimusi, olukorda Mosambiigis, ELi ja Ukraina tippkohtumist, Venezuelat ning Euroopa Liidu inimõiguste ja demokraatia tegevuskava 2020–2024.

 

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo