Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigisekretär Taimar Peterkop kohtus 9. oktoobril parvlaev Estonia hukkunute lähedasi esindavate Eesti organisatsioonide esindajatega. Kohtumise eesmärk oli informeerida neid valitsuse otsustest ja sammudest parvlaev Estonia täiendava uurimise ettevalmistamisel ning kuulata ära nende ettepanekud.


„Valitsus on oma otsustes pidanud äärmiselt oluliseks, et varem dokumenteerimata vigastuse uurimine parvlaev Estonia laevakeres oleks sõltumatu, läbipaistev ja usaldusväärne.

 

Riigikantselei on valitsuse poolt määratud koordineerima uurimise ettevalmistamist ning on ainult loomulik, et soovime hoida lähedaste organisatsioone Eestis ettevalmistustega kursis ja kuulata nende ettepanekuid,“  ütles riigisekretär Taimar Peterkop.


„Suhtlus lähedaste ja kannatanute esindajatega on üks oluline osa sellest, et jõuaksime läbipaistvalt ja usaldusväärselt täiendavate asjaolude uurimiseni,“ toonitas riigisekretär.


Stenbocki majas kohtusid riigisekretäriga Memento Mare ja Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu, aga ka laevahukust pääsenute esindajad. Riigikantselei jätkab parvlaev Estonia hukkunute lähedasi esindavate Eesti organisatsioonide informeerimist Estonia täiendava uurimisega seonduvast. 

 

Tegemist oli esimese kohtumisega, mille käigus selgitati, kuidas võiks edasine suhtlemine parvlaev Estonia hukkunute lähedaste esindajatega toimuda.


Valitsus otsustas 1. oktoobril 2020 toimunud kabinetinõupidamisel jätkata parvlaev Estonia täiendava uurimise ettevalmistamist, sealhulgas konsultatsioone Soome ja Rootsiga ning tegi Riigikantseleile ülesande teavitada hukkunute lähedasi esindavaid Eesti organisatsioone valitsuse otsusest ja kuulata ära nende ettepanekud.

 

Lisainfo:
Valitsuse kommunikatsioonibüroo
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo