Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Vabariigi 102. aastapaevale puhendatud lipuvalve Tartus

Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud lipuvalve Tartus  Foto: Artur Sinipalu

 

24. oktoobril tähistab oma 100 aasta juubelit Eesti vanim naiskorporatsioon Filiae Patriae (C!FP).

 

Eeloleval nädalavahetusel Tartus toimuvate juubelipidustuste raames oodatakse akadeemilisi sõpru ja tuttavaid nii jumalateenistusele kui ka pidulikule aktusele.

 

Korporatsiooni Filiae Patriae juubelipidustused olid esialgu planeeritud suurejoonelisemalt ja külla oodati ka väliskoondiste liikmeid Ameerikast, Kanadast ja Lätist, Rootsist kui ka Soomest.

 

Kuivõrd aga korporatsiooni eluaegse liikmesuse tõttu kuuluvad Filiae Patriae ridadesse ka eakamad daamid, otsustati õdede tervise kaitsmise ja koroonaviiruse leviku takistamise nimel lükata Filiae Patriae sajandipidu 2021. aastasse, mil epidemioloogiline olukord on loodetavasti märgatavalt paranenud.

 

Juubeli tähistamisega tehakse algust juba 22. oktoobril, kui korporatsiooni liikmed, keda kutsutakse fiiliateks, korrastavad liikmete haudu ja kogunevad seejärel vaiksele õhtule, et mälestada lahkunud õdesid.

 

Reedel, 23. oktoobril jätkub tähistamine juba rõõmsamal noodil, kui fiiliad tulevad kokku Athena keskusesse õestuspeoks, kus kinnitatakse omavahelisi sõprussidemeid ja uuendatakse õestusvannet.

 

Traditsiooni kohaselt veedetakse nii vaikne õhtu kui ka õestuspidu omakeskis.

 

Laupäeval, 24. oktoobril, oodatakse aga kõiki akadeemilisi sõpru ja tuttavaid 100. aastapäeva pidustustega ühinema. Kell 11.00 peetakse jumalateenistus Tartu Jaani kirikus, kus teenib Kose koguduse õpetaja ja Filiae Patriae vilistlane Kerstin Kask.

 

Seejärel liigutakse ühiselt üle tee Tartu Ülikooli peahoonesse, kus kell 12.30 toimub C!FP 100. aastapäevale pühendatud pidulik aktus.

 

Aktusel esineb Tartu Ülikooli kammerkoor, antakse üle korporatsiooni aumärgid ning Eesti teadlase, ühiskonnategelase ja korporatsiooni vilistlase Mare Taagepera stipendium.

 

Aktuse lõppedes kogunetakse peahoone ette ühispildistamiseks ja -laulmiseks.

 

Korporatsioon Filiae Patriae on 1920. aastal loodud naisüliõpilasorganisatsioon, mis ühendab Eesti kõrgkoolides õppivaid ja õppinud eesti naisi üle maailma.

 

Korporatsiooni ajaloo, põhimõtete, sümboolika, konvendihoone ja tegevusega on võimalik tutvuda veebilehel cpf.ee.

 

Korporatsioon Filiae Patriae

Korporatsioon Filiae Patriae Pootsi veinimõisas Pärnumaal, kus pandi käima Filiae Patriae 100.aastapäevale pühendatud meenevein. Foto: Artur Sinipalu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo