Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigikogus kukkus läbi rahandusminister Martin Helme (EKRE) 9. novembril toimunud umbusaldamine.


Umbusaldamise poolt hääletas 46 riigikogu liiget, 1 puudus ja 54 saadikut jättis hääletamata.


Algselt plaanis Reformierakond umbusaldada Martin Helme isa, siseminister Mart Helmet.

 

Kuna aga Mart Helme astus vahepeal ministriametist tagasi, sai Mart Helme umbusaldusavaldusest kiiresti Martin Helme umbusaldusavaldus.


Martin Helme rääkis 11. novembril ERR telesaates "Esimene stuudio", et Mart Helme oli juba pühapäeval otsustanud ametist lahkuda,


“Põhjus on ikkagi selles, et ta ei ole kunagi tahtnud hirmsasti olla minister.

 

Neid inimesi, kes tahavad olla minister, on meil erakonnas ka ja osad neist on ka ministrid, näiteks mina, aga tema on selline filosoof-kuningas ja ministri rutiinne ja bürokraatlik töö tegelikult ei sobinud talle niikuinii ja ta on mitu korda seda mulle väga kirglikult öelnud, et lase mul ometi normaalset elu elada," selgitas Helme.


Martin Helme kinnitas ka stuudios, et senikaua kuni Kaja Kallas on peamise opositsioonierakonna juht, Eestis normaalset poliitilist õhkkonda ei teki.

 

"See hüsteeria tasand, milleni on tema kruttinud nii enda erakonna kui ka suure osa Eesti ühiskonnast, on totaalselt irratsionaalseks muutunud juba.

 

See lahmimine ja sahmimine, millega tänane opositsioon on tegelenud viimased poolteist aastat, ongi see ühiskonna lõhestamine ja lammutamine, mida nad kõigile teistele kogu aeg ette heidavad," lisas EKRE juht.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo