Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ungari ja Poola keeldusid 16. novembril andmast heakskiitu Euroopa Liidu pikaajalisele eelarveraamistikule ja sellega seotud 750 miljardi eurosele koroonaviiruse taastepaketile, viies bloki seeläbi liikmesriikide suveräänsuse piiramisest tekkinud poliitilisse kriisi.


Varssavi ja Budapest on vastu Euroopa Liidu rahastuse sidumisele õigusriigi põhimõtete järgimisega ja nende esindajad vetostasid otsuse, ütlesid 17. novembril  kohtumisel osalenud eesistujariigi Saksamaa diplomaadid.


Ungari ja Poola veto võib paisata bloki poliitilisse kriisi.

 

Üks kõrge Euroopa Liidu ametnik hoiatas juba varem, et Budapesti ja Varssavi vastuseis mehhanismile, mis seob EL-i rahastuse õigusriigi põhimõtete järgimisega, on toonud bloki tagasi kriisi lävele.


Euroopa Liidu juhid arvasid, et nad suutsid erimeelsused EL-i seitsmeaastase eelarve ja taastepaketi osas lahendada juulis peetud maratonkohtumisel.


"Ungari on eelarve vetostanud," ütles Ungari peaministri Viktor Orbani pressiesindaja Zoltan Kovacs, kelle sõnul peab pakett peegeldama juulis sõlmitud kokkulepet.

 

"Me ei saa toetada plaani siduda õigusriigi kriteeriumid eelarveotsustega selle praegusel kujul," ütles ta.


Praeguseks on liikmesriikide valitsusi esindav Euroopa Liidu Nõukogu lahendanud erimeelsused Euroopa Parlamendiga eelarveprioriteetide asjus ja eelarveraamistik on heakskiitmiseks valmis.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo