Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

reagan

George Shultz president Ronald Reaganiga 1986. a. Wikipedia foto

 

Välisministeerium autasustas USA endist välisministrit George Shultzi teeneteristiga tema 100. sünnipäeva puhul tänutäheks Eestile osutatud teenete eest.


„Meil on suur au tunnustada juubeli puhul USA endist välisministrit George Shultzi. Eesti rahvas ei unusta kunagi tema teeneid meie omariikluse taastamisel,“ sõnas välisminister Reinsalu.


Välisminister Reinsalu sõnul aitas Shultz oma tegevusega oluliselt kaasa Eesti vabanemisele ja propageeris mittetunnustamispoliitikat.

 

„1983. aastal kirjutas toonane USA välisminister George Shultz Eesti Vabariigi peakonsulile saadiku ülesandeis Ernst Jaaksonile, et Nõukogude Liidu väed vallutasid Eesti 1940. aastal ning kinnitas, et USA ei ole mitte kunagi tunnustanud nende okupatsiooni ega kavatse seda põhimõtet ka tulevikus muuta,“ ütles Reinsalu.

 

USA välisministrina töötades väärtustas Shultz Atlandi-üleseid suhteid.


„Eesti jaoks oli, on ja jääb transatlantiline side üheks meie välispoliitika nurgakiviks ning Euroopa julgeoleku tagajaks. Oleme pühendunud selle tugevdamisele,“ sõnas Reinsalu.


Majandus- ja äritegelane  George Shultz oli Ameerika Ühendriikide rahandusminister aastatel 1972–1974 Richard Nixoni valitsuses ja 1982–1989 Ameerika Ühendriikide riigisekretär Ronald Reagani valitsuses.

 

13. detsembril tähistas Shultz oma 100. juubelisünnipäeva.


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo