Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

13190

Linnar Viik. Foto: vm

 

16. detsembril toimus Eesti ja Araabia Ühendemiraatide koostöös korraldatud virtuaalne ärifoorum Global Business Summit, kus üle 40 riigi tutvustas oma parimaid digilahendusi ja innovatsiooni koroonakriisi leevendamisel.


Global Business Summiti eesmärgiks on tuua kokku valitsused ja ettevõtted, et jagada parimaid digilahendusi ja praktikaid, mis kiirendavad digitaliseerimist ja aitavad lahendada koroonapandeemiaga seotud probleeme.

 

Ärifoorumi avasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu ning Araabia Ühendemiraatide välis- ja rahvusvahelise koostöö minister tema kõrgus šeik Abdullah bin Zayed Al Nahyan.


Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas oma sõnavõtus, et koostöö riikide ja ettevõtete vahel on äärmiselt oluline selleks, et koroonapandeemia sotsiaalmajanduslikud tagajärjed edukalt seljatada.

 

„Meie ülesanne on teha koostööd globaalse kogukonnana ning kasutada praegust hetke selleks, et kiirendada digitaliseerimise arengut üle maailma.

 

Kõrgelt arenenud digiriigina on meil jagada selles valdkonnas häid kogemusi ning selge on see, et tulevikus peame pakkuma kodanikele üha rohkem usaldusväärseid digiteenuseid,“ rääkis Reinsalu.


Konverentsil esinesid sõnavõttudega mitmed eksperdid, sealhulgas ka Suurbritannia endine peaminister Tony Blair, endine president Toomas Hendrik Ilves, Maailma Terviseorganisatsiooni peadirektor dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, IT-visionäär Taavi Kotka ning riigi CIO Siim Sikkut ja mitmed teised.

 

Oma parimaid digitaliseerimistavasid tutvustasid Eesti, Araabia Ühendemiraadid, Saksamaa, Prantsusmaa, Soome, Austria, Poola, Venemaa, Türgi, Läti ja mitmed teised riigid.


Parimaid Eesti digilahendusi esindasid ettevõtted Guardtime, SK ID Solutions, NET Group, Nortal, Timbeter, FoodDocs ja Datel.


Kogu üritust on võimalik järele vaadata https://globalbusinesssummit.online/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo