Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tuleva aasta jaanuarist saab president Toomas Hendrik Ilvesest digiajastu demokraatia külalisprofessor Tartu Ülikoolis.

 

Aasta jooksul peab Ilves loenguid üliõpilastele ja osaleb e-valitsemise alase õppe- ja teadusvaldkonna arendamises Johan Skytte poliitikauuringute instituudis.


Juba 2016. aastal tegi Tartu Ülikooli toonane rektor Volli Kalm president Toomas H. Ilvesele ettepaneku asuda Tartu Ülikooli külalisprofessoriks.

 

Tol korral andis president põhimõttelise nõusoleku ja lepiti kokku, et külalisprofessuuri teemat arutatakse täpsemalt presidendi ametiaja lõppemise järel.

 

Rektor professor Toomas Asseri eestvedamisel võeti toonane kokkulepe hiljuti taas päevakorda ja nii sai ammune mõttevahetus teoks.


2020. a. jooksul on samaaegselt president Ilvese külalisprofessuuri ettevalmistustega tegeletud ka Tartu Ülikooli külalisprofessuuri järjepideva meetme loomisega.

 

See oleks ülikoolis keskselt juhitav ja osaliselt ka keskselt rahastatav programm.

 

„President Toomas Hendrik Ilves on selle programmi avanguks üks parimaid valikuid,“ sõnas rektor Toomas Asser.

 

„Soovime edaspidigi kutsuda külalisprofessoriks ühiskonna eri valdkondade silmapaistvaid arvamusliidreid ja eestvedajaid, kes ei seo end küll püsivalt ülikooli ja akadeemilise karjääriga, kuid saaksid oma maailmavaate ning eriilmeliste teadmiste ja kogemustega avardada ülikooli tegevusvälja ja meie üliõpilaste õpikogemust,“ lisas ta.


Toomas H. Ilves soovib oma külalisprofessuuri tegevuses keskenduda digiajastu mõjul toimunud ühiskondlike muutuste käsitlemisele.

 

Tema hinnangul on maailm viimastel aastatel läbi teinud olulisi muutusi terves ühiskondlikus ülesehituses.


Külalisprofessorina peab Toomas Hendrik Ilves kummalgi semestril ühe loengukursuse Tartu Ülikooli üliõpilastele, osaleb e-valitsemise alase ERA õppetooli ja magistriõppekava „Poliitika- ja valitsemine digiajastul“ tegevustes Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis.


Külalisprofessuuri põhimõtete loomisel on eeskuju võetud muuhulgas ka ülikoolis juba alates 1993. aastast toimivast vabade kunstide professuurist, mis on loodud „ülikooli liikmeskonna vaimsuse ja loovuse mitmekülgseks arendamiseks“ ja kuhu kutsutakse igal aastal üks silmapaistev Eesti loovisik, kelle tegevus on seotud Tartu Ülikooli traditsiooniliste tegevusvaldkondadega.


VES/Tartu Ülikool

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo