Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Alates järgmisest reedest ehk 15. jaanuarist peab Eestisse välisriigist sisenedes ette näitama 72 tunni jooksul tehtud negatiivse koroonaproovi või andma proovi viivitamatult pärast Eestisse jõudmist.


Välisminister Urmas Reinsalu ütles 7. jaanuaril valitsuse pressikonverentsil, et valitsus jõustab seesuguse põhimõtte alates 15. jaanuarist.


Reinsalu selgitas, et arutas teemat ka Läti ja Leedu välisministritega ning ka neis riikides hakkab sarnane põhimõte kehtima.


Reinsalu lisas, et mudel hakkas näiteks Suurbritannia puhul kehtima kohe, kui uus viirusetüvi levima hakkas.


Välisministeeriumi meedianõunik Kristina Ots ütles ERR-ile, et kui Eestisse saabuda riskiriigist, siis tuleb ka negatiivse testi olemasolul jääda kümneks päevaks eneseisolatsiooni.


Kusjuures ei ole vahet, kas test tehakse enne Eestisse saabmist või vahetult pärast seda.

 

Lisaks on võimalik isolatsiooni seitsmendal päeval testi tehes lühendada.


"Terviseamet töötab enne muudatuse jõustumist välja lahenduse, kuidas kaasasoleva testiga isik andmebaasi satub ja seega seitsmendal päeval kutse testile saab," ütles Ots ja lisas, et rakendussätted on veel täpsustamisel.


ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo