Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind saavutas maa-ameti statistika kohaselt rekordi nii detsembris kui ka möödunud aasta kokkuvõttes, mille põhjustas uusarenduste suur osakaal tehingute koguarvust.


Detsembri keskmine ruutmeetri hind oli 2263 eurot ehk ajaloo kõrgeim tase.

 

Seda on võrreldes novembriga 6,8 protsenti ning võrreldes möödunud aasta detsembriga 4,9 protsenti rohkem.


2020. aasta kokkuvõttes Tallinna korteriomanditega tehtud tehingute arv vähenes küll üle mitme aasta 9000 piiri, kuid rekordilisel tasemel olid nii ruutmeetri keskmine kui ka mediaanhind.


1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul pole maailmas üldiselt kinnisvaraturg kuskil märkimisväärselt langenud, börsid buumivad ja inimestel on raha käes küll.

 

«Siiani on reaalselt rahaliselt kannatanud vaid üksikud sektorid, mille töötajad olid ka enne kriisi pigem madalama sissetuleku ning väiksema mõjuga kinnisvaraturule,» märkis ta.


«Kui majandusanalüütikute üldisel hinnangul tuleb järgmine aasta Eesti majandusele kerge plussmärgiga, siis võib sama oodata ka kinnisvaraturule.

 

Aga uute korterite valik jääb pigem väiksemaks, sest osad arendajad tõmbasid kevadel pidurit ja on siiani äraootaval seisukohal,» lisas Vahter.


VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo