Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti looduse tänavusteks aasta liikideks on valitud kevadekuulutaja kuldnokk, inimestega külg-külje kõrval elavad rotid, sitke kadakas, aasta liblikas on harilik päevakoer, samuti hulk teisi liike seene-,  putuka- ja taimemaailmast.

 

Aasta liikideks valitud looma ja lindu ning teisi liike on erinevatel seltsingutel plaanis aasta jooksul põhjalikumalt rahvale tutvustada, samuti lükatakse käima uurimustöid ja võistlusi, mis aasta nn tegijad fookuses hoiavad.

 

 

Pensionikeskuse värske statistika näitab, et Eestis toimunud pensionireformi tulemusel on seni kohustuslikust nn pensioni II sambast teinud väljumise avalduse 29 042 inimest.

 

Maksed II sambasse on palunud peatada 727 inimest. Meeste ja naiste osakaal on seejuures väga sarnane.

 

Teiste seas võtab raha sambast välja ka 59 inglise keeles avalduse esitanud inimest.

 

Väljujate keskmine vanus on 38 aastat. Pensionikontode arv kokku on umbes 765 000.

 


Võrdluses Austria, Hispaania, Iirimaa ja Norraga on Eestis rohkem inimesi, kes küll taunivad lapse kehalist karistamist, kuid lastekaitse teavitamist sellest vajalikuks ei pea.

 

Ehkki üheski uuritud riigis ei poolda enamik inimesi kehalist karistamist, on Eesti oma nulltolerantsis Euroopa keskmiste seas, selgub Eesti teadlase osalusel valminud rahvusvahelisest uuringust.

 

 

Pekingi ametivõimud ei lubanud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) uurijatel siseneda Wuhanisse, kust koroonapandeemia lahti läks.

 

Lääne meedia väitel väldib Peking WHO sõltumatut uurimist, püüdes nii vältida vastutust koroonaviiruse epideemia valla päästmise pärast.

 

Hiina põhjendab WHO meeskonna reisikeeldu uue koroonaviiruse lainega Hebei provintsis, kus on kehtestatud sõjaajale sarnanev režiim.

 

Hiina ametnikud on Hebeis käivitanud massilised testimised ja sulgenud kõik koolid.

 

 

Lõppenud aastal pöörles planeet Maa kiiremini, kui kunagi viimase 50 aasta jooksul.

 

Kui seni on teadlased maailmaajale aegajalt sekundeid lisanud, siis nüüd kaalutakse esimest korda maailmaajast lisasekundi lahutamist, vahendab Live Science.

 

Planeedi kiiremas pöörlemises pole otseselt midagi ohtlikku ega ebatavalist.

 

Maa päeva tegelik pikkus varieerub pisut kogu aeg atmosfäärirõhu muutuste, tuulte, ookeanihoovuste ja tuuma liikumiste tõttu.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo