Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu – ÜEKN – ühendab koostööks väljaspool Eestit elavate eestlaste keskorganisatsioone kümnes riigis: Kanadas, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal, Austraalias, Lätis, Leedus, Venemaal ja Ukrainas.

 

Teatavasti elab ligi 20 % kõikidest eestlastest väljaspool Eestit.


Seoses Eesti uue valitsuse moodustamisega tahame esile tõsta ÜEKN head ja viljakat koostööd rahvastikuminister Riina Solmaniga ja valitsuse koostöökomisjoniga Üleilmse eestluse programmi väljatöötamisel.


Viimaste aastate kogemuste põhjal peame ülitähtsaks, et rahvastikuminister ka edaspidi kuulub Eesti Vabariigi Valitsuse koosseisu ja et valitsus kiidab heaks ja rakendab kohe valmiva Üleilmse eestluse programmi.

 

Eesti Vabariik ei tohiks loobuda võimalusest jätkata tihedat koostööd väljaspool Eestit elavate rahvuskaaslastega.


Kinnitame, et Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu, esindades enamikku organiseeritud eestlastest välismaal, soovib jätkata koostööd Eesti Vabariigi valitsuse ja poliitiliste erakondadega ja oleme ka tulevikus valmis võimete kohaselt panustama Eesti riigi ja rahva sidususe ja edu heaks, vaatamata meie erinevatele elukohtadele.

 

Mölndalis, Rootsis  
13. jaanuaril 2021

 

Aho Rebas
ÜEKN juhatuse esimees
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.uekn.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo