Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kallas

Esimene täievoliline saadik Londonis Oskar Kallas andis 27. märtsil 1922 kuningale üle volikirja. Kallas jäi ametisse kaheteistkümneks aastaks.   Foto: london.mfa.ee

 

26. jaanuaril 100 aasta eest tunnustasid Liitlaste ülemnõukogu liikmed – Prantsusmaa, Ühendkuningriik, Belgia ja Itaalia valitsused – Eesti Vabariiki de jure. Samal päeval sõlmiti ametlikud suhted ka Jaapaniga.

 

postimees 1921

Postimees 27. jaan. 1921


27. jaanuaril 1921 teatas Postimees: „Lõpulik tunnistamine – seda ju „õiguse järele“ ehk de jure tunnistamine tähendab – Lääne suurriikide poolt, avab Eesti rahvale täielikult tee riiklikelt iseseisvate rahvaste aulikku peresse.

 

Igasugused kahtlused ja umbusaldused selle kohta, kas Eesti rahvas kõigest omast vabaduseihast ja iseseisvuse võitluse vahvusest hoolimata suudab riiklikku iseseisvust kindlasti alal hoida, on lõpliku tunnistamisega Lääne suurrahvaste keskel täielikult kõrvaldatud.


Suurriikide de jure tunnustamisega kaasnes suurem poliitiline ja territoriaalne julgeolek ning see avas tee järgnevatele tunnustustetele ja andis võimaluse sõlmida sõprussidemeid ja edendada kaubavahetuse kaudu majanduslikku heaolu.


Sada aastat tagasi sõlmitud sõprussuhted on tugevad ka tänapäeval.

 

Eestil on saatkonnad nii Prantsusmaal, Ühendkuningriigis, Belgias, Itaalias kui ka Jaapanis, meie suhtlus on tihe rahvusvahelistes organisatsioonides ja kahepoolselt.


Diplomaatiliste suhete ajajooni vaata välisministeeriumi kodulehelt vm.ee


Belgia: https://brussels.mfa.ee/et/eesti-ja-belgia-suhted-100/

Jaapan: https://tokyo.mfa.ee/et/eesti-ja-jaapani-suhted-100/

Prantsusmaa: https://paris.mfa.ee/et/eesti-ja-prantsusmaa-diplomaatilised-suhted-100/

Ühendkuningriik: https://london.mfa.ee/et/eesti-ja-uhendkuningriigi-diplomaatilised-suhted-100/

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo