Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

9.-10. veebruaril toimus Tallinna küberdiplomaatia talvekool, kus keskenduti küberstabiilsusele ja sellega kaasnevatele meetmetele.

 

Kahepäevasel koolitusel räägiti rahvusvahelise õiguse kohaldumisest küberruumis, kübernormide rakendamisest praktikas ning sellest, kuidas riigid saavad suurendada küberjulgeolekualast vastupanuvõimet.


Loengutel ja aruteludel osalesid nii praegused kui ka endised küberdiplomaadid ning rahvusvaheliste mõttekodade, akadeemiliste ringkondade ja institutsioonide eksperdid. Talvekooli avasõnad lausus välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.


Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatilise esindaja Heli Tiirmaa-Klaari sõnul oli üritus jätk välisministeeriumi varasematele küberdiplomaatia koolitusüritustele.


„Selleks, et rakendada olemasolevaid norme ja tagada riikide vastutustundlik käitumine küberruumis, peab olema küberteemadest ka lai arusaam.

 

Kui kaks aastat tagasi tõime küberdiplomaatia suvekooli raames Tallinna diplomaadid 26 riigist, veendusime, et huvi valdkonna vastu on suur, kuid võimalusi õppida vähe.

 

Virtuaalselt saame pakkuda teadmisi veelgi rohkematele riikidele ja suuremale publikule,“ selgitas Tiirmaa-Klaar.


Tänavune aasta on küberdiplomaatia mõttes märgiline.

 

Lõpule peaks jõudma töö kahes olulisimas rahvusvahelise küberstabiilsuse tagamiseks loodud ÜRO töörühmas.

 

ÜRO küberekspertide töörühma on valitud 25 riiki kõikjalt maailmast, sealhulgas Eesti.

 

Rahvusvahelise õiguse vaatepunktist on küberekspertide töörühma varasemad ettepanekud rahvusvaheliste kübernormide kehtestamisel senini ühed edukamad.

 

Samuti toimub töö avatud töörühmas, kus võivad osaleda kõik ÜRO liikmesriigid. Üks küberdiplomaatia talvekooli eesmärke oligi neid protsesse arutada.


Üritus oli avatud ülemaailmsele publikule.


 Virtuaalne küberdiplomaatia talvekool on järelvaadatav ka välisministeeriumi Youtube'i või Facebooki kanalite vahendusel.

 

VES/välisministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo