Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

reps

Mailis Reps.

 

Kui mullu novembris algatas politsei endise haridusministri Mailis Repsi osas väärteomenetlust seoses ametiauto erasõitudeks kasutamisega, siis praeguseks on menetlus ümber kvalifitseeritud kriminaalasjaks.


Politsei teatas mullu 24. novembril, et nad alustasid Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist (KVS § 17).

 

Repsi puudutava materjaliga tutvudes leidis prokuratuur tollal, et viiteid võimalikule kuriteole ei ole.

 

Kaks ja pool kuud hiljem on prokuratuur teisel seisukohal.


Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul kogusid uurijad möödunud aasta novembris alustatud väärteomenetluse käigus tõendeid ministeeriumi vara võimaliku väärkasutamise kohta.


Õhtuleht avalikustas 17. novembril, et tollane haridusminister Reps väärkasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu, lastes ministeeriumi autojuhil teha oma laste kooli- ja huvisõite.

 

Hiljem selgus ka, et Reps käis ministeeriumi ametiautoga Horvaatias perega puhkusereisil, selleks ametlikult puhkust vormistamata.


Kui skandaali esimestel päevadel ütles Reps, et ta tagasi ei astu, siis 20. novembril teatas ta tagasiastumisest ja siirdus tööle riigikogusse, kus on nüüdseks saanud riigikogu keskfraktsiooni juhiks.


Reps omas uue valitsuse moodustamisel kandvat rolli, olles Keskerakonna poolt peamine läbirääkija Reformierakonnaga.


Reps on Keskerakonna liige 1998. aastast ja praegu ka erakonna aseesimees.

 

Temast on räägitud kui võimalikust Keskerakonna kandidaadist eelseisvatel presidendivalimistel.


Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ise teatas meediale tehtud avalduses, et teda on küll teavitatud väärteomenetluse ümber kvalifitseerimisest kriminaalmenetluseks, kuid talle ei ole antud selgitust, miks seda tehti.

 

Poliitiku sõnul ei ole talle esitatud ei kahtlustust ega ka süüdistust.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo